Beko Bulaşık Makinesi Su Almıyor ⚡️ ⇒【ÇÖZÜMÜ】

Bulaşık makinelerinde elektrik dışında, fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için en önemli ikinci kaynağı olan suyun alınamaması şeklinde sorunlar, çok sık şekilde görülür. Tüketiciler açısından ciddi problemlere ve zaman kayıplarına neden olabilen bu soruna ilişkin kısa sürede çözüm sağlanması gerekir.

Beko bulaşık makinesi su almıyor sorunu kapsamında mutlaka;

Su giriş hortumunun bağlı olduğu musluğun açık olup, olmadığı ve su olup, olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer şebekede su sorunu bulunuyorsa suyun gelmesi beklenmelidir.

Su giriş hortumunda tıkanıklık kontrolü yapılır. Eğer tıkalı ise tıkanıklık hortum sökülerek, giderilir.

Bulaşık makinesi su giriş ventili arızası olabilir. Su giriş ventili arızalı ise yenisi ile değiştirilerek, sorun giderilir.

Bulaşık makinesinde su sayacı arızalı olabilir. Sayaç arızalarında sağlıklı onarım için yenisiyle değiştirilmesi gerekir.

Bulaşık Makinesi Su Almıyor

Bulaşık makinesi ana kartı yani program aygıtı parçası arızalı olabilir. Bu durumda su alma işleminin yerine getirilmesini sağlayacak komutun gönderilememesine neden olur. Arıza giderilmeye çalışılır, giderilemez ise kart değişimi uygulanır. Ayrıca ana karttan ventile giden kablolarda kontrol edilerek, sorun olup, olmadığına bakılır. Sorun varsa kablolar yenilenir.

Şeklinde müdahalelerin gerçekleştirilmesi gerekir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56