Bosch Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor

Bosch çamaşır makinesi kapağı açılmıyor ise çamaşır makinenizin bazı kısımlarında problem oluşmuş olabilir. Bu kısımların detaylı kontrolünün sağlanmasında ve herhangi bir sorunun olup olmadığına bakılmasında yarar var. Çamaşır makineleri bazı durumlarda kendilerini kilitlerler ve bu durum da kapağın açılmamasına sebep olur. Bu sorunun nedeni bazen kireçlenme olabilir bazen de sistemsel hata olabilir. Bunun nedenini anlamak ve çözümünü bulmak için deneyebileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır.

Bosch Çamaşır Makinesi Kilitli Kapak Nasıl Açılır?

Bosch çamaşır makinesi kapağı açılmıyor gibi durumların oluşumu için belirli nedenler bulunmaktadır. Yeni nesil çamaşır makineleri üst düzey güvenlik önlemleri ile üretilir. Bu da bazen kapak kilitlenme problemine neden olabilir. Çamaşır makinesinin kapağının açılmamasının bir diğer nedeni de pompa filtresinde yaşanılan sorundur. Bu tarz problemler ile karşı karşıya kaldığınız zaman birkaç önlem alarak bu sorunlardan kurtulabilmektesiniz.

Alabileceğiniz önlemler ise şunlardır:

  • Çamaşır makinenizin kapağı kilitli kaldıysa ve açılmıyorsa herhangi bir güvenlik kilidinin açılmadığından emin olmalısınız. Çamaşır makinenizin güvenlik önlemleri hakkında detaylı bilgilere kullanma kılavuzundan veya çamaşır makinenizin modeli doğrultusunda araştırma yaparak ulaşabilirsiniz.
  • Çamaşır makinenizde bulunan pompa filtresi de bu soruna neden olabilir. Pompa filtresi temizliği yaparak sorundan kurtulmanız da mümkün.

Bosch çamaşır makine kilidi nasıl açılır?

  1. Başlat düğmesini bir bip sesi duyana ve anahtar simgesi kaybolana kadar üç ila beş saniye basılı tutun.
  2. Başka bir yol da, bir bip sesi duyana ve sembol kaybolana kadar “rpm” ve “bitirilen süre” düğmelerine aynı anda basıp basılı tutmaktır.

Çamaşır makinesinin kapağı neden açılmıyor?

En yaygın neden, makinede kalan sudur . Bir sıkma/tahliye döngüsü çalıştırmayı deneyin. Bu başarısız olursa, çamaşır makinesi tahliye hortumu tamburun altına yerleştirilerek (bir kovaya veya tepsiye) makine boşaltılabilir.

Çamaşır makinesi kapağı hangi yöne açılır?

Çoğu çamaşır makinesi kapağı soldan menteşelidir . Bu, kapının sağdaki bir mandalla kapandığı anlamına gelir. Bu çoğu insan için sorun değil. Ancak bazı insanlar, mutfaklarının yapılandırılma şeklinin, diğer tarafta açılan çamaşır makinesi kapağıyla gerçekten yapabilecekleri anlamına geldiğini fark eder.

Çamaşır makinesinin kapağı ne zaman açılır?

Çamaşır makinenizdeki bir yükü her bitirdiğinizde , kapağı kapatmak yerine açık tutun – evet, kullanmasanız bile. Uzmanlar, temiz havanın suyun daha hızlı buharlaşmasına neden olacağını ve sonuçta çamaşır makinenizin kuru ve küfsüz kalmasını ve giysilerinizin istediğiniz gibi kokmasını sağlayacağını söylüyor.

Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA