Çamaşır Makinesinde 3h Ne Demek

Çamaşır Makinesinde 3h Ne Demek diye merak edenler için öncelikle şunu söyleyebiliriz ki bu bir arıza kodu değildir. Çamaşır makineniz bazen arıza kodlarını bazen de uyarı kodlarını ekranlarında göstermektedir. H olan kodlar uyarı niteliği taşımaktadır. Makinenizi çalıştırdığınızda yıkanma süresi de bazı makinelerde kendini göstermektedir. ”H” saat anlamına gelmektedir.

Seçtiğiniz programın ne kadar zamanda yıkama işlemini bitireceğini size bildirmektedir. Örnek vermek gerekirse; 2H iki saat yani 120 dakikada yıkama yapılacağını belirtirken 3H üç saat yani 180 dakikada yıkama yapılacağı konusunda sizi bilgilendirir.

Çamaşır Makinesinde 3h ayarı genellikle beyaz ve kirli çamaşırlarda kullanılmaktadır. Kısa zamanda yıkanması gereken çamaşırlarda bu uyarı görülmez. Kişilerin ekranda gördüğü her uyarı kodunda panik yapmamaları gerekir. Ancak olası sıkıntılı durumlara önlem almak çamaşır makinenizin performanslı çalışması için önemlidir.

Makinenizde sorun hissederseniz, veriminde düşüklük görürseniz o zaman Çamaşır Makinesi Servisini aramanız gerekecektir. Bazı sıkıntılarda teknik destek almak önemlidir. Servis elemanları karşılaştığınız sorunlar için yeterli bilgi ve tecrübeye sahiptir.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56