Siemens Çamaşır Makinesi Tambur Işığı Yanıp Sönüyor – Acil Müdahale Gerekiyor Mu?

Çamaşır makinenizin en kritik donanımlarından birisi olan tamburda meydana gelen hata ve arızalar söz konusu olduğunda eğer mevcutsa tambur ışığı yanıp sönecektir. Bu duruma neden olabilecek etkenleri ele alacağımız yazımızda Siemens Çamaşır Makinesi Tambur Işığı Yanıp Sönüyor diyen tüketicileri bilgilendireceğiz.

Tambur Işığı Yanıp Sönmesine Sebep Olabilecek Durumlar;

-Tambur ışığı uyarısı söz konusu olduğunda anlaşılması gereken konu tamburun hareket ve denge konusunda problem yaşadığı olmalıdır. Bu durumda tamburun içine yerleştirdiğiniz çamaşır ağırlığını azaltmayı veya dengelemeyi deneyebilirsiniz.

-Makineye yerleştirdiğiniz çamaşır türlerinin benzer olması dengelemenizde faydalı olacaktır.

-Tambur titreme veya kireçlenme sebebiyle doğru hareket edemiyor veya sıkışmış olabilir, bu gibi durumlarda bir müdahale etmeden doğrudan teknik servise başvurmalısınız

-Tamburda yer alan çamaşır hacmi fazla olduğundan sıkışma söz konusu olabilir

-Önceki yıkamalarda yabancı bir materyal tambur aksanına sıkışmış ve çalışmasını engelliyor olabilir

**Bu yazıda ele aldığımız problemlerin çözümü genel olarak teknik bilgi gerektirdiğinden herhangi bir kişisel müdahale öncesinde mutlaka bir Siemens servisi ile iletişime geçerek sorunu bildiriniz.

Tags:
Blog Comments

Tambur ışığının yanıp sönmesi genellikle bir uyarı işareti. Servis çağırdığımda kontrol panelinin sıkıntılı olduğunu öğrendim. Panel değiştirildikten sonra her şey normale döndü.

Leave a Comment
444 78 56