Bosch Çamaşır Makinesi E21 Hatası

Bosch çamaşır makinelerinin çalışmalarında sorun yaşanmasına yol açan farklı unsurlar bulunur. Bosch teknolojileriyle üretilen çamaşır makinelerinin sorun oluşturması durumunda beraberinde hata kodlarını göstermesi de söz konusudur. Mevcut olan soruna göre hata kodu da farklılaşır. Bosch çamaşır makinesi E21 hatası, çamaşır makinesinin pompa bölgesinde sorun yaşandığının göstergesidir. Çamaşır makinesi ekranında E21 hatası alınması şu durumlarda gerçekleşir:

Pompa sirkülasyon sorunu
Pompa eskimesi
Pompa arızası

E21 hatasını gören Bosch çamaşır makinesi kullanıcıları ilk olarak makinenin fişini çekerek makineyi durdurmalılar. Hata ekranında herhangi bir sorun görüldüğünde makinenin fişten çekilmesi, makinenin zorlanmasının önüne geçecektir. Bosch çamaşır makinesi E21 hatasının çözümünün sağlanması için, pompa bölümünün incelenmesi gerekir. E21 hatası için:

Pompa motorunun değiştirilmesi
Pompa filtresinin temizlenmesi veya değiştirilmesi
Pompa kapağının yenilenmesi gerekli olabilir.

Uzman teknik servis desteği almak sayesinde Bosch çamaşır makinesi E21 hatası için kalıcı olarak çözüm bulunabilir. Bireysel olarak müdahale yapılacaksa, pompa bölgesinin özellikle filtre kısmı kontrol edilmelidir. Değişimde orijinal yedek parçalar kullanılmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56