Samsung Çamaşır Makinesi Çalışırken Duruyor ⚡️ ⇒【ÇÖZÜMÜ】

Çamaşır makinelerinin çalışırken durma sorunu, kullanıcıların sıklıkla başına gelen durumlardan biridir. Samsung çamaşır makinelerinde bu sorunun ortaya çıkış nedeni ise güç kaynağından dolayı gelişebilir. Eğer böyle bir sorun başınıza gelmiş durumdaysa, güç kaynağının bağlantısını tamamen keserek cihazın hemen kalıcı olarak durdurulmasını sağlamalısınız.

***Çamaşır makinesinin çalışırken durması, üründe bazı arızaların meydana gelmesine neden olabilir. Bu nedenle bu sorun görülünce mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde bağlantıyı kesmeniz iyi olacaktır.

***Öte yandan kapaktan kaynaklı olarak ortaya çıkan sorunlarda makinenin çalışır vaziyette olduğu halde ansızın durmasına neden olabilir. Kapağın gevşek olmadığını ve kayışın sorunsuz olduğunun kontrolünü sağlayın. Kayışın gevşekliği halinde kapak açılacağından dolayı, çamaşır makinesi otomatik olarak çalışmayı durdurmuş olabilir.

***Plastik tırnağın parçalanma durumunda yıkamanın bazı zamanlarda durması söz konusu olabilir. Düğmeye bir süre boyunca basıp ardından bırakın. Bunu yaptığınız sırada tıklanmazsa bu durum bozuk olduğuna işaret edecektir. Şalterin çıkartılmasını sağlayın testini yapın ve sorunu çözebilmek adına değiştirilmesini sağlayın.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56