Arçelik Bulaşık Makinesi E-02 Hatası

Bulaşık makinasında e-02 hatası sık karşılaşılan bir sorundur. Makinanızın ekranında e-02 hatası gördüğünüzde akla ilk gelen makinanıza su gelmeme sorunudur. Öncelikli olarak makinanıza gelen hortumlarda kıvrılma, kırılma olup olmadığı kontrol edilir. Hortumlarda hasar meydana geldiğinde bulaşık makinanız su alamaz ve e-02 hatası verir. Hortumlarda tıkanma ya da daralma meydana geldiğinde su alma işlemi gerçekleşmez. Tıkanma ya da daralma makine kireçli suyundan ya da makinada kalan bulaşık artıklarından meydana gelebilir. Bu yüzden bulaşık makinanızı kullanırken su hortumlarına dikkat edilmeli ve hasar meydana gelmiş ise hortumlar değiştirilmelidir.

İkinci olarak bulaşık makinasına temiz su sağlayan musluk kontrol edilmeli çamaşır makinasına gelen vana kontrol edildikten sonra su kesintisi olup olmadığına bakılır. Eğer su kesintisi yok ise hortumlarda sorun olup olmadığı kontrol edilip onda da bir sorun olmağı tespit edilmiş ise bu durumda bulaşık makinanıza resetleme işlemi yapabilirsiniz.

Makinanın açma kapama düğmesine üç saniye basılı tutarak resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme işlemi sonrasında sorununuz devam ediyor ise Arçelik servisi ile iletişime geçiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56