Bulaşık Makinenizde E02 Hatası: Arçelik’ten Kolay Çözümler!

Bulaşık makinasında e-02 hatası sık karşılaşılan bir sorundur. Makinanızın ekranında e-02 hatası gördüğünüzde akla ilk gelen makinanıza su gelmeme sorunudur. Öncelikli olarak makinanıza gelen hortumlarda kıvrılma, kırılma olup olmadığı kontrol edilir. Hortumlarda hasar meydana geldiğinde bulaşık makinanız su alamaz ve e-02 hatası verir. Hortumlarda tıkanma ya da daralma meydana geldiğinde su alma işlemi gerçekleşmez.

Tıkanma ya da daralma makine kireçli suyundan ya da makinada kalan bulaşık artıklarından meydana gelebilir. Bu yüzden bulaşık makinanızı kullanırken su hortumlarına dikkat edilmeli ve hasar meydana gelmiş ise hortumlar değiştirilmelidir.

Arçelik Bulaşık Makinesi E02 Hatası Çözümü

İkinci olarak bulaşık makinasına temiz su sağlayan musluk kontrol edilmeli çamaşır makinasına gelen vana kontrol edildikten sonra su kesintisi olup olmadığına bakılır. Eğer su kesintisi yok ise hortumlarda sorun olup olmadığı kontrol edilip onda da bir sorun olmağı tespit edilmiş ise bu durumda bulaşık makinanıza resetleme işlemi yapabilirsiniz.

Makinanın açma kapama düğmesine üç saniye basılı tutarak resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme işlemi sonrasında sorununuz devam ediyor ise Arçelik servisi ile iletişime geçiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

Arçelik Bulaşık Makinesi E02 hatası nedir?

Arçelik bulaşık makinesinde E02 hatası, su besleme hattındaki bir sorundan kaynaklanan bir hatadır. Bu hatanın nedeni, su besleme hattının tıkanması veya su giriş valfinin arızalanması olabilir.

Arçelik Bulaşık Makinesi E02 hatası nasıl giderilir?

Arçelik bulaşık makinesindeki E02 hatasını gidermek için öncelikle su besleme hattının bağlantılarını kontrol edin ve tıkanıklık olup olmadığını kontrol edin. Eğer tıkanıklık yoksa, su giriş valfinin arızalı olup olmadığını kontrol etmek için bir teknisyene başvurun.

Arçelik Bulaşık Makinesi E02 hatası ne sıklıkta ortaya çıkar?

Arçelik bulaşık makinesindeki E02 hatası, su besleme hattındaki sorunlardan kaynaklanan bir hatadır ve makinenin kullanım sıklığına veya yaşına bağlı değildir. Ancak, düzenli bakım ve temizlik yapılmadığında bu hatanın ortaya çıkma olasılığı artabilir.

Arçelik Bulaşık Makinesi E02 hatası için teknik destek nasıl alınır?

Arçelik bulaşık makinesindeki E02 hatası için teknik destek almak için Arçelik müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Müşteri hizmetleri temsilcileri, hatanın nedenini teşhis etmek ve sorunu çözmek için size yardımcı olacaktır.

Arçelik Bulaşık Makinesi E02 hatası garanti kapsamında mıdır?

Arçelik bulaşık makinesindeki E02 hatası, garanti kapsamında olabilir. Garanti süresi içinde olan bir makinede oluşan E02 hatası için, Arçelik müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek garanti hükümlerine uygun olarak tamir ettirebilirsiniz.

Tags:
Blog Comments

E02 hatası aldığımda, Arçelik servisini aradım ve su ısıtma elemanında sorun olabileceğini söylediler. Servis geldiğinde ısıtıcı elemanın değişmesi gerektiğini doğruladılar. Değişim sonrası makine sorunsuz şekilde çalıştı.

Arçelik bulaşık makinemden E02 hatası aldığımda, bu su alımında bir problem olduğunu anladım. Makinenin filtresini ve giriş hortumunu kontrol ettim. Filtre tıkanıklığı ve hortumda kink bulunmadığını görünce, su basınç anahtarının arızalı olabileceğini düşündüm. Profesyonel bir teknisyen çağırdım ve su basınç anahtarının değiştirilmesi gerektiğini teyit etti. Parçanın değişimi sonrası makine tekrar normal çalışmaya başladı. Benzer bir hata alanlara, ilk olarak hortum ve filtre kontrolünü öneririm.

Leave a Comment
444 78 56