Arçelik Çamaşır Makinesi Başlat Düğmesi Çalışmıyor

Çamaşır makineleri gündelik hayatı kolaylaştıran ve bozulması durumunda evdeki hayatı oldukça zora sokan cihazlardan biridir. Bu nedenle arızalanması durumunda en kısa sürede çözülmesi gerekir. Arçelik çamaşır makinesi alanlar bu konuda daha şanslıdır. Çünkü Arçelik servislerini hemen her yerde bulmak mümkündür.

Çamaşır makinenizin düğmelerinin çalışmadığı arızalara oldukça sık rastlanır. Bu durumda asıl dikkat edilmesi gereken konu sadece tek bir tuşun mu çalışmadığı, yoksa hepsinin mi çalışmadığıdır.

Eğer tüm tuşlar çalışmıyorsa elektrik akımında bir sıkıntı olabilir. Çamaşır makinenizin fişini çekip, bir süre sonra takıp yeniden çalıştırmayı deneyin. Hala çalışmıyorsa elektronik kartta bir sorun olabilir. Bunun için servisi aramak daha mantıklı olacaktır.

Eğer sadece bir düğme çalışmıyorsa, düğmede meydana gelen bir deformasyon olabilir ve onarımı daha kolaydır. Hatta biraz elektronikten anlıyorsanız, düğmeyi kendinizde değiştirebilirsiniz.

Bazı durumlarda makinenin su boşaltamaması gibi sıkıntılar olduğunda da açma kapama tuşu aktif hale gelmeyebilir. Çamaşır makineleri karışık bir işleyiş prensibine sahip olduğu için, anlamıyorsanız müdahale etmemeniz en iyi seçenek olacak. Bu durumlarda Arçelik servisini arayabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56