Arçelik Bulaşık Makinesi Işığı Yanıp Sönüyor

Bulaşık makinesinde ışık yanma sönme sorunu yaşanıyorsa öncelikli olarak yıkamanın hangi aşamasında ışığın yanıp sönmeye başladığı kontrol edilmelidir.

Şayet makinenin fişini taktıktan sonra herhangi bir düğmesine basmadan, makinayı çalışır duruma getirmeden ışık yanıp sönüyorsa bulaşık makinesi kapağı tam olarak kapanmamış olabilir. Bu durumda bulaşıkların düzenli yerleştiğinden emin olarak kapağı tekrar kapatınız.

Makineye iç hacminden fazla bulaşık yerleştirmeyiniz. Diğer bir sorun ise bulaşık makinesi çalışmaya başladıktan sonra ışık yanıp sönüyor ise su almayla ilgili bir sorun olabilir. Makineye bağlı musluklar kontrol edilmelidir.

Eğer su aldıktan sonra bulaşık makinesi ısıtma işleminde duruyor ve ışık yanıp sönüyor ise rezistans ile ilgili bir sorun var demektir. Su ısınmadığından yıkama olmaz ve ışık yanıp sönmeye başlar. Makine pis suyunu boşaltamadığı zamanda yine ışık yanıp sönecektir.

Böyle bir durumda bulaşık makinesinin gider hortumu kontrol edilmelidir.

Kullanıcının farkına varmadığı su ve elektrik kesintilerinde yıkama durduğundan dolayı ışık yanıp sönecektir. Böyle durumlarda önce elektrik ve su kontrol edilmelidir.

Sonun devamı halinde Arçelik teknik servine başvurulmadır.

Tags:
Blog Comments

Kapağı tam kapanmıyor gibiydi. Biraz kilidi penseyle falan ittim ama yok hala aynı sorun devam ediyor. En iyisi makineyi bozmadan servise göstermek sanırım.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56