Bulaşık Makinesinde 19h Kodu: Saatlerin Sırrını Çözme!

Bulaşık Makinesinde 19h Ne Demek diye araştırdığınızda cihazın herhangi bir arızadan dolayı kendini kilitlediği görülmektedir. Bulaşık makineleri ortaya çıkan herhangi bir sıkıntıda çalışmaz ve bunu ekrandaki uyarı kodu ile belli eder. Bu gibi durumlarda kişilerin bilinçsiz olarak yapacağı müdahaleler cihaza yarar değil zarar verecektir. Bulaşık makineniz 19h arızasını verdiğinde muhtemelen kendini kapatmış olacaktır. Bunun nedenlerinin incelenmesi gerekir.

Bulaşık Makinesinde 19h Kodu

Cihazınızı resetleyerek uyarı kodunun düzelip düzelmediğine bakılması gerekmektedir. Makineniz çalışırken program bitmeden kapatmış olabilirsiniz. Ya da çalışırken farklı programı seçmiş olabilirsiniz. Bu gibi karışıklıktan dolayı bulaşık makineniz kendisini kilitlemiş olabilir. Cihazı kapatarak programı yeniden başlatın sorunun düzeldiğini görebilirsiniz. 19h arıza nedenleri şunlar olabilir:

  • Cihaz aldığı komutları tam algılamamış olabilir.
  • Çocuk emniyet kilidi devreye girmiş olabilir.
  • Cihazın içinde su birikintisi oluşmuş ve bulaşık makineniz emniyet açısından kendini kapatmış olabilir.

Bulaşık Makinesinde 19h sorununun tam olarak giderilmesi için servis yardımı almanız gerekir. Teknik personellerin araştırmalarında arızanın nedenleri de ortaya çıkacaktır. Bulaşık Makinesi Servisinden yardım almak birçok sorununuzu çözecektir.

Tags:
Blog Comments

19H hatasıyla karşılaştığımda, makinenin filtrelerini kontrol ettim ve tıkanıklık olduğunu gördüm. Filtreleri temizledikten sonra makine normale döndü. Umarım bu bilgi size de yardımcı olur.

Vestel bulaşık makinemde 19H hatası aldığımda, kullanım kılavuzunu inceledim ve bu kodun ısıtıcı arızası olduğunu öğrendim. Isıtıcı elemanın çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için multimeter kullandım. Arızalı olduğunu tespit ettim ve değişim için yetkili servisi aradım. Değişim işlemi sonrasında makine sorunsuz çalıştı. Bu tür bir hata ile karşılaşırsanız, ısıtıcı elemanı kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

Leave a Comment
444 78 56