Beko Buzdolabı E 9 Hatası

Beko Buzdolabı E 9 Hatası

Beko buzdolabı E 9 hatası buzmatik hatası olarak bilinmektedir. Buzmatik switch’i görmediği durumlarda ekranda E 9 hatası belirir. Böyle bir durumda buzdolabı soğutma işlevini düzgün bir şekilde gerçekleştirememektedir. Cihazın rezistansları arızalandığından dolayı yedek parça ile değiştirilmesi gerekir. Ayrıca eğer buzdolabının soğutmasında bir problem varsa ya da cihazdan su akıtma problemi görülüyorsa yine E 9 hatası verecektir. Eğer buzdolabında ilk defa E 9 hata kodu meydana geldiyse buzdolabının buzlanma yaptığı anlamına gelir. Ancak buzlanma problemi çözüldükten sonra yine de hata kodu beliriyorsa parça değişimi yapılmalıdır.

Beko Buzdolabı E 9 Hatası Nasıl Çözülür?

Beko buzdolabı E 9 hatası çözümü kullanıcının tek başına çözebileceği bir sorun değildir. Ancak cihazda ilk defa  E 9 hatası oluştuysa buzlanmayı çözmek için bazı adımlar takip edilebilir.

  • Buzdolabının fişi çekilmeli
  • 1 gün boyunca cihazdaki buzların erimesi beklenmeli
  • Buzdolabının fişi takılarak cihaz yeniden çalıştırılmalı.

Bu işlem ile cihazdaki arıza giderilmiş olabilir. Fakat daha sonra yeniden E 9 arıza kodu meydana geliyorsa buzlanmayı çözmek ise yaramayacaktır. Defrost ısıtıcı arızası olduğu için rezistansların değiştirilmesi gerekir. Bunun için de servis yetkilileri ile görüşülmelidir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56