Bosch Kombi Kendi Kendine Çalışıyor

“Bosch kombi kendi kendine çalışıyor.” sorunu, pek çok Bosch müşterisinin yaşadığı sorunlar arasında yer almaktadır. Bu sorunun temelinde, elektronik iç aksam veya elektronik kart arızalanması yer almaktadır.

İç aksamda oluşan kısa devreler, kombinin çalışma sistemini olumsuz etkilemektedir. Yüksek voltaj ile gelen elektrik yükü, sistem içinde aşırı yüklenmeye sebep olur ve “kısa devre” denilen aksaklığa yol açar. Kısa devre, sistem içinde yer alan elektronik portları yakar ve kullanılamaz hale getirir.

Elektronik kart ise kombinin beyni olarak tanımlanmaktadır. Kombi içerisinde gerçekleşen her işlem, bu kart sayesinde gerçekleşmektedir. Ancak bu kartta oluşabilecek arıza, kombinin çalışmasına yol açmaktadır.

Bosch Kombi Kendi Kendine Çalışıyor Sorununun Çözümü
“Bosch kombi kendi kendine çalışıyor.” sorununun çözümü için, profesyonel bir müdahale gerekmektedir. Bunun için Bosch yetkili servisi davet edilmelidir. Yetkili servis, arızanın kaynağını tespit eder ve gerekli müdahaleyi yapar. Ardından kombi bir teste girer ve arızanın giderilip giderilmediği gözlemlenir. Test sürecinde herhangi bir sorun oluşmazsa kombi, müşteriye teslim edilir.

Tags:
Blog Comments

Evde bütün petekler kapılı iken sularda kapalı iken bosch marka kombimiz yarım saatte bir saatte bir 15 20 saniye kendi kendine çalışıyor sorun Problem nedir yardım LÜTFEN

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56