Arçelik Kombi E07 Arızası

Kombide meydana gelen E07 arızası genel olarak uzun süredir kullanılan kombilerde meydana gelmektedir. Tüm elektronik cihazların olduğu gibi kombilerin de yıllık bakımı vardır. Aksatmadan her yıl kombi bakımlarının yapılaması önemlidir. Filtre baca ve gaz pompası değişimlerini düzenli yaptırmadığınızda kullanım sırasında birçok arıza ile karşılaşabilirsiniz. E07 arızası da bunlardan biridir.

E07 arızasında sıcak su ve peteklerde ısınma olmaz. Kombi çalışır fakat ısıda yükselme olmayacaktır. Bunu sebebi ise termostat arızasıdır. Kombi içerisinde sizin istediğiniz ısı ayarını ayarlayan termostat vardır. Termostat arızalandığında ısınma olmayacak ve E07 hatası verecektir.

Diğer bir ihtimal ise kombi bacanızdan kaynaklı olabilir. Bacanızda tıkanma sıkıntısı olduğunda da bu hata ile karşılaşabilirsiniz. Sizin fark etmediğiniz kablolarınızda kopma aşınma ya da kırılma olabilir. Kombiniz kablolarında sıkıntı olduğunda pompalama işlemini yapamaz. Su ve ortam ısınmaz. Kullanıcı böyle bir durumda kombiyi çalıştırmaya devam etmemelidir.

E07 arızaları genelde az rastlanan arızalardır fakat büyük sorunlara sebep olabilir. Bu nedenle kullanıcı vakit kaybetmeden cihazı kapatıp Arçelik teknik servis ile iletişime geçmelidir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56