Bulaşık Makinenizdeki Fırça İşareti: Temizlikte Yeni Bir Devir

Bulaşık makinesinde fırça işareti makinenizin dijital ekranında yer alan bir semboldür. Fırça sembolü bulaşık makinenizi çalıştırdığınız anda yanmaya başlar ve makineniz yıkama işlemini bitirdiğinde ise söner. Bu durum bir arıza durumunun olduğunu göstermez. Aksine yıkama işlemi başladığında yanıp, işlem bittiğinde sönmesi her şey yolunda anlamı taşır.

Bulaşık Makinenizdeki Fırça İşareti

Bulaşık makinelerinin yaptığı arızaları dijital ekranındaki çeşitli ikaz ışıkları ya da sembolleri sayesinde çözüm arayışına girebiliriz. Bulaşık makinesinde fırça işareti de belli bir anlam ifade etmektedir. Bulaşık makinesinin gösterge panelindeki fırça işareti “yıkama başladı” demektir.Fırça sembolü sürekli yanma şeklinde değil de yanıp sönme şeklinde ise bir arızadan söz edilebilir. O zaman yardım almanızı önermekteyiz.

Bulaşık makinesinde fırça işareti hep yanıp sönüyorsa sistemsel bir arıza durumu ortaya çıkmış olabilir. Öncelikle bulaşık makinenizin fişini çekin ve tekrar takın. Aynı hatayı vermesi halinde ise mutlaka teknik bir ekipten yardım almalısınız. Bulaşık Makinesi Servisini arayarak arıza tamirini talep edebilirsiniz. Yapılacak bakımlarda arızaya sebep olan parça tamir edilecektir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56