Vestel Bulaşık Makinesi İçinde Su Kalıyor

Bulaşık makinelerinde yıkama bitiminde veya yıkama bitiminden bir süre sonra alt kısımda su birikmesi birçok kullanıcının yaşadığı sorunlardan biridir. Bu durum tıkanma, borularda kırılma, su pompasında arıza gibi sebeplerden olabilir. Genelde çok kirli ve üzerinde iri yemek parçalarının kaldığı bulaşıkların, su tahliye borusunu veya giderini tıkamasından meydana gelebilir. Her durumu göz önünde bulundurmak için, Vestel bulaşık makinesi içinde su kalıyor şikeyetini madde madde inceleyelim.

İlk olarak giderlerde tıkanıklığın oluşmaması için bulaşıklarınızı, üstlerinde yemek artığı kalmayacak şekilde yerleştirmeniz su birikmesini önleyecek sebeplerden birisidir. Bunun dışında ayda bir sefer makinenizin alt kısmında bulunan atık su giderindeki filtreleri sökerek temizleyebilir ve boş bir şekilde çalıştırmanız faydalı olacaktır. Sirke ekleyerek daha sağlıklı bir temizlik sağlayabilirsiniz.

– Makinenizin atık su hortumunun tıkamış olması suyun bir kısmının içeride birikmesine neden olacaktır. Teknik bilginiz var ise hortumu sökerek içinden kaynar su dökebilirsiniz ve tam açık olduğundan emin olabilirsiniz.

– Makinenizin atık su hortumu mutfaktaki lavabonun su giderine bağlı olabilir. Hortumun konumu normal değil ise lavabodan akan su atık su borusundan makinenize girerek alt haznede birikebilir.

– Makinenizin su pompası hem temiz suyu makineye yollar, hem de atık sunun atılmasında yardımcı olur. Pompada oluşabilecek bir arızadan dolayı, pompa görevini yapamaz ve suyun bir kısmının içeride kalmasına sebep olabilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56