Vestel Bulaşık Makinesinde Su Neden Kalıyor? Uzmanlardan Çözümler

Bulaşık makinelerinde yıkama bitiminde veya yıkama bitiminden bir süre sonra alt kısımda su birikmesi birçok kullanıcının yaşadığı sorunlardan biridir. Bu durum tıkanma, borularda kırılma, su pompasında arıza gibi sebeplerden olabilir. Genelde çok kirli ve üzerinde iri yemek parçalarının kaldığı bulaşıkların, su tahliye borusunu veya giderini tıkamasından meydana gelebilir. Her durumu göz önünde bulundurmak için, Vestel bulaşık makinesi içinde su kalıyor şikeyetini madde madde inceleyelim.

Vestel Bulaşık Makinesi İçinde Su Kalıyor Çözümü Nedir?

İlk olarak giderlerde tıkanıklığın oluşmaması için bulaşıklarınızı, üstlerinde yemek artığı kalmayacak şekilde yerleştirmeniz su birikmesini önleyecek sebeplerden birisidir. Bunun dışında ayda bir sefer makinenizin alt kısmında bulunan atık su giderindeki filtreleri sökerek temizleyebilir ve boş bir şekilde çalıştırmanız faydalı olacaktır. Sirke ekleyerek daha sağlıklı bir temizlik sağlayabilirsiniz.

– Makinenizin atık su hortumunun tıkamış olması suyun bir kısmının içeride birikmesine neden olacaktır. Teknik bilginiz var ise hortumu sökerek içinden kaynar su dökebilirsiniz ve tam açık olduğundan emin olabilirsiniz.

– Makinenizin atık su hortumu mutfaktaki lavabonun su giderine bağlı olabilir. Hortumun konumu normal değil ise lavabodan akan su atık su borusundan makinenize girerek alt haznede birikebilir.

– Makinenizin su pompası hem temiz suyu makineye yollar, hem de atık sunun atılmasında yardımcı olur. Pompada oluşabilecek bir arızadan dolayı, pompa görevini yapamaz ve suyun bir kısmının içeride kalmasına sebep olabilir.


Sıkça Sorulan Sorular

Vestel bulaşık makinesi su boşaltmıyor ne yapabilirim?

Bulaşık makinenizin su boşaltmama sorunu olması, filtrenin tıkanması veya boşaltma hortumunun kırılması nedeniyle olabilir. Öncelikle filtre ve hortumu kontrol ederek temizliğinden emin olun. Eğer sorun hala devam ederse, Vestel müşteri hizmetleriyle iletişime geçmenizi öneririz.

Vestel bulaşık makinesi su boşaltmama sorunu garantisi kapsamında mıdır?

Vestel bulaşık makinesi su boşaltmama sorunu garantisi kapsamındadır. Garanti süresi içinde olan bir makinenin sorunları, Vestel servis tarafından ücretsiz olarak çözümlenir.

Vestel bulaşık makinesinin su boşaltma problemi için servis çağırmadan önce neler yapabilirim?

Su boşaltmama sorunu için öncelikle filtre ve boşaltma hortumunu kontrol ederek temizliğinden emin olun. Eğer sorun bu şekilde çözülmezse, Vestel müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

Vestel bulaşık makinesinin su boşaltmama sorunu nasıl çözülür?

Vestel bulaşık makinesinin su boşaltmama sorunu, filtre ve boşaltma hortumunun temizliği ile çözülebilir. Eğer sorun hala devam ederse, Vestel müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekebilir.

Vestel bulaşık makinesinin su boşaltmama sorunu tekrar ederse ne yapmalıyım?

Eğer Vestel bulaşık makinesinin su boşaltmama sorunu tekrar ederse, bu durumda tekrar filtre ve boşaltma hortumunu kontrol ederek temizliğinden emin olmanız gerekir. Eğer sorun hala devam ederse, Vestel müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56