Arçelik Bulaşık Makinesi E-01 Hatası

Arçelik Bulaşık makinanızın ekranında e-01 hatası veriyor ise bu sorunun birkaç sebebi vardır.
İlk olarak makine altında sızıntı olabilir. Başka bir yerden gelen su makinanızın altına gelmiş olabilir. Çözümü ise makinanızı bulunduğu yerden çıkartıp yan yatırıp bulaşık makinanızın altında su var mı, yok mu kontrol etmek var ise bir havlu yardımıyla kurulamaktır. E-01 hatası genellikle bulaşık makinasının kapı kilidi hatası olarak da bilinmektedir.

Eğer bulaşık makinası kapağının kapalı olduğundan emin değilseniz kapı menteşelerinde bir gevşeme olup olmadığını kontrol ediniz. Makinanız yüksek ısıda çalıştığında yanlardaki menteşelere gevşeme ya da sarkma meydana gelebilir. Bulaşıkların fazla yerleştirilmesinden dolayı kapak tam olarak kapanmamış olabilir.
E-01 hatası ile karşılaşıldığı zaman makinanızı resetleyerek mevcut sorunu giderebilirsiniz. Bulaşık makinasına resetleme işlemi başlat düğmesine üç saniye basılı tutarak yapılmaktadır. Bu işlem sırasında makine fişte takılı olabilir.

İşlem bittikten sonra fiş çıkartılıp tekrar takılmalıdır. Makine çalıştırılmalıdır. Resetleme işlemi sonunda bulaşık makinasında E-01 hatası devam ediyor ise vakit kaybetmeden Arçelik servisine başvurunuz.

Tags:
Blog Comments

Resetleme işlemi yaptığım halde sorun çözülmedi. En iyisi çok kurcalayıp daha büyük masraf çıkarmadan servisi aramak. Bilgilendirme için teşekkürler.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56