Arçelik Bulaşık Makinesi E01 Hatası

Arçelik Bulaşık makinanızın ekranında e01 hatası veriyor ise bu sorunun birkaç sebebi vardır.
İlk olarak makine altında sızıntı olabilir. Başka bir yerden gelen su makinanızın altına gelmiş olabilir. Çözümü ise makinanızı bulunduğu yerden çıkartıp yan yatırıp bulaşık makinanızın altında su var mı, yok mu kontrol etmek var ise bir havlu yardımıyla kurulamaktır. E-01 hatası genellikle bulaşık makinasının kapı kilidi hatası olarak da bilinmektedir.

Arçelik Bulaşık Makinesi E01 Hatası Nasıl Giderilir?

Eğer bulaşık makinası kapağının kapalı olduğundan emin değilseniz kapı menteşelerinde bir gevşeme olup olmadığını kontrol ediniz. Makinanız yüksek ısıda çalıştığında yanlardaki menteşelere gevşeme ya da sarkma meydana gelebilir. Bulaşıkların fazla yerleştirilmesinden dolayı kapak tam olarak kapanmamış olabilir.
E-01 hatası ile karşılaşıldığı zaman makinanızı resetleyerek mevcut sorunu giderebilirsiniz. Bulaşık makinasına resetleme işlemi başlat düğmesine üç saniye basılı tutarak yapılmaktadır. Bu işlem sırasında makine fişte takılı olabilir.

İşlem bittikten sonra fiş çıkartılıp tekrar takılmalıdır. Makine çalıştırılmalıdır. Resetleme işlemi sonunda bulaşık makinasında E-01 hatası devam ediyor ise vakit kaybetmeden Arçelik servisine başvurunuz.


Arçelik Bulaşık Makinesi E01 Hatası ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Arçelik bulaşık makinesi E01 hatası nedir?

Arçelik bulaşık makinesi E01 hatası, makinede su basıncı sorununun olduğunu gösteren bir hata kodudur.

Arçelik bulaşık makinesi E01 hatası nasıl giderilir?

Arçelik bulaşık makinesinde E01 hatası göründüğünde, öncelikle su tesisatı kontrol edilmelidir. Su basıncı yeterli değilse, su kaynağına bağlı olan vanaların tamamen açık olduğundan emin olunmalıdır. Ayrıca, filtrelerin tıkanmış olup olmadığına da bakılmalıdır. Tüm kontroller yapıldıktan sonra sorun devam ederse, Arçelik servisini aramanız önerilir.

Arçelik bulaşık makinesi E01 hatası nasıl önlenir?

Arçelik bulaşık makinesinde E01 hatasını önlemek için, su tesisatının düzgün çalıştığından emin olunmalıdır. Su kaynağına bağlı olan vanaların tamamen açık olduğundan emin olun ve filtrelerin düzenli olarak temizlendiğinden emin olun.

Arçelik bulaşık makinesinde su basıncı nasıl kontrol edilir?

Arçelik bulaşık makinesinde su basıncını kontrol etmek için, su kaynağına bağlı olan vanaların tamamen açık olduğundan emin olun. Ayrıca, filtrelerin tıkanmış olup olmadığını kontrol edin. Eğer filtreler tıkanmışsa, su basıncı azalacaktır.

Arçelik bulaşık makinesi E01 hatası garanti kapsamında mıdır?

Arçelik bulaşık makinesinde E01 hatası garanti kapsamında olabilir. Garanti koşullarına göre, belirli parçaların değiştirilmesi gerektiğinde, Arçelik servisi tarafından ücretsiz olarak değiştirilebilir. Ancak, garanti kapsamı hakkında daha detaylı bilgi almak için Arçelik müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz önerilir.

Tags:
Blog Comments

Resetleme işlemi yaptığım halde sorun çözülmedi. En iyisi çok kurcalayıp daha büyük masraf çıkarmadan servisi aramak. Bilgilendirme için teşekkürler.

Call Now Button444 78 56