Arçelik Kombi R01 Hatası: Isıtma Sistemlerindeki Gizli Tehlikeler

Kombiler karmaşık işleyen bir yapıya sahip cihazlar olduğu için belirli arızalarda kullanıcıları uyaran hata kodları verirler. Bu hata kodları arızanın nereden kaynaklandığını ya da sorunun ne olduğunu söyler. Size verilen kullanma kılavuzunda hata kodların tamamına ulaşabilirsiniz.

Arçelik Kombi R01 Hatası

Arçelik marka kombilerde R01 hatası vermesi gaz kesintisi ile ilgili bir aksaklıktır. Yani kombi R01 hatası veriyorsa kombiye gaz gelmiyordur. Doğalgazın kesilmesi buna neden olabilir. Ya da gaz saati üzerinde bulunan güvenlik sigortası devreye girmiş olabilir.

– R01 hatası almış olduğunuzda ilk bakmanız gereken şey genel bir doğalgaz kesintisinin olup olmamasıdır. Eğer genel bir kesinti varsa telaşlanacak bir şey yoktur, gaz geri geldiğinde kombi tekrar devreye girecektir.

– Gaz saatleri üzerinde bir güvenlik kilidi bulunur. Bu kilidin görevi tehlikeli olduğunu düşündüğü durumlarda olası bir faciayı engellemek için gazı kesmektir. Eğer saat böyle bir nedenden dolayı gazı kestiyse saat üzerindeki kilidi yeniden açarak arızayı giderebilirsiniz.

Bu yaptıklarınıza rağmen hala R01 hatası veriyorsa o zaman elektronik kartta bir sıkıntı olma ihtimali yüksektir. Bu duruma siz müdahale etmemeli Arçelik servisini arayarak yardım almalısınız.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56