Arçelik Kombi A02 Hatası Çözümü: Adım Adım Kılavuz

Kombi çalışır durumdayken ekranda A02 hatasıyla karşılarsınız kombinin suyu çok ısıttığı akıllara gelmelidir. Cihaz aşırı ısındığında kendini emniyete alacak ve ekranda A02 hata kodu yanıp sönecektir. Böyle bir durumla karşılaşıldığından ilk olarak r tuşuna iki üç saniye kadar basılı tutularak resetleme işlemi yapılır. Arızanın devam etmesi durumunda aşağıdaki durumlar gözden geçirilmelidir.

Arçelik Kombi A02 Hatası Çözümü

Öncelikle peteklerin vanaları kapalı olabilir. Odaların vanaları kontrol edilir ve vanaların açık olduğundan emin olunur. Vanalar kapalı ise en az üç vanayı açık duruma getirmek gerekmektedir. Kombinin su basıncı düşmesi durumunda da a02 hatası oluşabilir. Su basma işleminin gerçekleştirerek bar seviyesini 1,5 seviyesine getiriniz.
Bir diğer ihtimal sirkülasyon pompası arızalı olması durumudur.

Kombinin iç aksamından bulunan bu pompa uzun süreli kullanımdan kaynaklı olarak aşınmış, işlevini yapamaz duruma gelmiş olabilir.

Son olarak kombinin ana kartının yanması da bir ihtimaldir. Evdeki imkanlar ile odalardaki petek vanaları açıldı kombiye su basma işlemi yapıldı bunların sonucunda sorun devam ediyor ise sorun ana kart ya da sirkülasyon pompasından kaynaklanmaktadır. Bu durumda Arçelik teknik servisine başvurunuz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56