Arçelik Kombi A4 Hatası Çözümü – Adım Adım Rehber

Kullandığınız kombini çalışır durumda iken aniden ekranda A04 hatası ile karşılaştığınızda şunları yapabilir.
Öncelikle A04 hatası kombi su basıncından kaynaklıdır. Kombinin su basıncı düşük veya yüksek ise cihaz kendini koruya alır ve ekranda a04 hatası belirir. Bu hata çok basit bir şekilde giderilebilir. Kombi ekranında bulunan R tuşuna iki ya da üç saniye basılı tutarak yani kombiyi resetleyerek sorunu çözmek mümkündür.

Resetleme sonucu sorun devam ediyor ise kombi ekranında su basıncı kontrol edilmelidir. Basınç normalde 1,5 bar olmalıdır. Ekrandan basıncın 1,5 bardan yüksek olduğunu görürseniz kombinin bar düşürme tuşundan kombi barını 1,5 bar seviyesine çekiniz. Ya da diğer bir seçenek peteklerin yan tarafında bulunan tahliye kısmından petek havalarını alarak da bar seviyesi düşürülebilir.

Kontrol sırasında barın 1,5 bar seviyesinden düşük olduğunu gözlemlerseniz kombideki su basıncın 1,5 olana kadar su ile doldurunuz. Yani kombiye su basma işleminin gerçekleştiriniz. Kombi kullanımı sırasına bar ayarına çok dikkat ediniz.

Bar ayarı yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise Arçelik teknik servisinden yardım alınmalıdır.

Tags:
Blog Comments

A4 hatası, genellikle su basıncının düşük olması anlamına geliyor. Ben de bu hatayı alınca kombinin basınç göstergesini kontrol ettim ve su ekleyerek basıncı normale çıkardım.

Leave a Comment
444 78 56