Bosch Kombi B3 Hatası

“Bosch kombi B3 hatası” kombide yer alan yoğuşma kabında tortu ve kirecin birikmesi sonucu oluşur. Bu tortular birikerek kabın içini doldurur ve suyun yoğuşmasını engeller. Ardından yoğuşamayan su, buhar halinde kalır ve su devir-daimi gerçekleşmez.


Kombilerde bir yoğuşma kabı bulunmaktadır. Soğuk su vanasından gelen su, kombinin içinde yer alan ısıtma bölümüne gelir ve burada ısıtılır. Ardından su, sıcak su vanasından peteklere gönderilir. Peteklere akış sağlanan su, borulardan oldukça yavaş bir şekilde geçer ve odanın ısınmasını sağlar.

Bu durumda yoğuşma kabının görevi, sıcak suyun tekrardan soğutulması görevinde yer almaktadır. Ancak su her yoğuştuğunda bazı tortular bırakır. Bu tortular birikerek kabın dolmasına sebep olur. Bu tortular sonucu dolan kap, su yoğuşması işlevini yapamaz ve su yoğuşmadan kaloriferlere iletilir. Bu da odanın gereğinden fazla ısınmasına sebep olur.


Bosch Kombi B3 Hatası Çözümü

Bosch kombi B3 arızası” çözümü, kullanıcılar tarafından yapılabilmektedir. Yoğuşma kabı, bulunduğu yerden sökülür ve içinde ne kadar tortu ve kireç varsa temizlenir. Ardından kap yerine takılır. Bunun sonucunda kombi, sorunsuz bir şekilde çalışmaya hazır olur.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56