Arçelik Kombi AP Arızası

Kombilerde meydana gelen AP arızası çabuk sonuca kavuşturulabilen arızalardır.

  • Öncelikle kombinin su basınç barı kontrol edilmeli. Su basınç barını 1.5’e yükseltinceye kadar su basma işlemine devam edilmelidir. İşlem bittikten sonra ekranda ap yazısını gördünüz fakat kombi çalışmaya devam ediyor ve herhangi bir sıkıntı meydana gelmemiş ise bir süre sonra ap hatası ekrandan kaybolacaktır. Genellikle Kombiye su basma işlemi sırasından bu hatayla karşılaşılmaktadır.
  • İkinci bir ihtimal ise kombi kullanım alanında elektrik kesintisi meydana gelmiş olabilir. Kısa süreli elektrik kesintilerinde elektrik yüksek voltajda geldiğinden dolayı kombiyi açtığınızda kombi ekranında ap hatasıyla karşılaşılması mümkündür. Bir süre bekledikten sonra ap hatası gidecek ve kombi normale dönecektir. Ap kodu uyarı kodu olarak da bilinmektedir. Genellikle elektrik kesintilerinde karşılaşılır. O nedenle kombi ekranından ap hatası görülüyor ise elektrik kontrol edilmelidir.
  • Son olarak resetleme işlemi yapılarak sorun giderilmeye çalışılır. Resetleme işlemi birden fazla yapılabilir. Resetleme işlemi üç kez yapıldıktan sonra söz konusu sorun devam ediyorsa Arçelik teknik servisine başvurulması sorunun hızla çözülmesini sağlayacaktır.
Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56