Arçelik Kombi AP Arızası: Ne Anlama Geliyor, Nasıl Çözülür?

Kombilerde meydana gelen AP arızası çabuk sonuca kavuşturulabilen arızalardır.

Öncelikle kombinin su basınç barı kontrol edilmeli. Su basınç barını 1.5’e yükseltinceye kadar su basma işlemine devam edilmelidir. İşlem bittikten sonra ekranda ap yazısını gördünüz fakat kombi çalışmaya devam ediyor ve herhangi bir sıkıntı meydana gelmemiş ise bir süre sonra ap hatası ekrandan kaybolacaktır. Genellikle Kombiye su basma işlemi sırasından bu hatayla karşılaşılmaktadır.

Arçelik Kombi AP Arızası

İkinci bir ihtimal ise kombi kullanım alanında elektrik kesintisi meydana gelmiş olabilir. Kısa süreli elektrik kesintilerinde elektrik yüksek voltajda geldiğinden dolayı kombiyi açtığınızda kombi ekranında ap hatasıyla karşılaşılması mümkündür. Bir süre bekledikten sonra ap hatası gidecek ve kombi normale dönecektir. Ap kodu uyarı kodu olarak da bilinmektedir. Genellikle elektrik kesintilerinde karşılaşılır. O nedenle kombi ekranından ap hatası görülüyor ise elektrik kontrol edilmelidir.

Son olarak resetleme işlemi yapılarak sorun giderilmeye çalışılır. Resetleme işlemi birden fazla yapılabilir. Resetleme işlemi üç kez yapıldıktan sonra söz konusu sorun devam ediyorsa Arçelik teknik servisine başvurulması sorunun hızla çözülmesini sağlayacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Arçelik kombimde AP arızası ne anlama gelir?

Arçelik kombinizde AP arızası, cihazın hava basıncı sensörü ile ilgili bir sorun olduğunu gösterir. Bu genellikle hava basıncı sensörünün kirlenmesi veya hasar görmesi nedeniyle meydana gelir.

Arçelik kombi AP arızası nasıl giderilir?

Arçelik kombinizde AP arızası meydana geldiğinde, öncelikle hava basıncı sensörünün bağlantılarını kontrol etmeniz gerekir. Eğer bağlantılar düzgünse, sensörü temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bununla birlikte, sorun devam ederse, bir teknisyen çağırmak en iyi seçenek olacaktır.

Arçelik kombi AP arızası, cihazın kullanımına devam etmemi engeller mi?

Evet, AP arızası, cihazınızın çalışmasını engelleyecektir. Bu nedenle, sorun çözülmeden önce kombiyi kullanmanız önerilmez.

Tags:
Blog Comments

[…] Arçelik kombi Ap hatası, genellikle su basıncının düşük olması nedeniyle oluşan yaygın bir hatadır. Bu hatayı gidermek için sistemdeki kaçakları kontrol etmek, havayı almak, genleşme tankını kontrol etmek ve su musluğunu kapatmak gerekir. Güvenlik uyarılarına dikkat ederek, Ap hatasını kolayca giderebilir ve kombinizin tekrar sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz. […]

Leave a Comment
444 78 56