Arçelik Kombi E05 Arızası

Kombide meydana gelen E05 arızası kalorifer sensör arızasıdır. Bu arızanın gerçekleşmesi durumunda kaloriferiniz ısınmaz ya da talep edilen derecede ısı sağlamaz. Kombi çalıştırdıktan sonra ekranda E05 hatası yanıp sönüyor ise ilk olarak peteklerde sıcak su kontrolü yapılmalıdır.

  • Petekler soğuk ise kombide yıpranma ve aşınma olduğundan dolayı sensör arızası vermektedir. Kalorifer sensörünün bağlı olduğu kablolarda kopma veya kısa devre gibi durumlarda da bu sorun ile karşılaşılabilir. Kabloların kısa devre yapması durumunda ortamda bulunan elektrik aksamında bir sıkıntı yaşanabilir. Kombi tekrar çalıştırılmamalı ve Arçelik teknik servisi beklenmelidir.
  • Bir diğer seçenek ise sensörün bağlı olduğu hortumlar nem yapmış ya da sudan etkilenme meydana gelmiş olabilir. Kombinizde siz fark etmeden su kaçağı meydana gelmiş ise boruların hasar görme ihtimali vardır. Borular nemlendiğinde sensor devreye girmeyecektir. Böyle bir durumda sensör çalışmadığından kombiniz E05 hatası verecektir. Genellikle böyle durumla ev ortamında kullanıcının çözüme kavuşturabileceği bir sorun değildir. O yüzden daha büyük hasara sebep olmadan Arçelik teknik servis ile iletişime geçilmelidir.
Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56