Arçelik Kombide E05 Arızası: Derinlemesine Çözüm Kılavuzu

Kombide meydana gelen E05 arızası kalorifer sensör arızasıdır. Bu arızanın gerçekleşmesi durumunda kaloriferiniz ısınmaz ya da talep edilen derecede ısı sağlamaz. Kombi çalıştırdıktan sonra ekranda E05 hatası yanıp sönüyor ise ilk olarak peteklerde sıcak su kontrolü yapılmalıdır.

Arçelik Kombi E05 Hatası

  • Petekler soğuk ise kombide yıpranma ve aşınma olduğundan dolayı sensör arızası vermektedir. Kalorifer sensörünün bağlı olduğu kablolarda kopma veya kısa devre gibi durumlarda da bu sorun ile karşılaşılabilir. Kabloların kısa devre yapması durumunda ortamda bulunan elektrik aksamında bir sıkıntı yaşanabilir. Kombi tekrar çalıştırılmamalı ve Arçelik teknik servisi beklenmelidir.
  • Bir diğer seçenek ise sensörün bağlı olduğu hortumlar nem yapmış ya da sudan etkilenme meydana gelmiş olabilir. Kombinizde siz fark etmeden su kaçağı meydana gelmiş ise boruların hasar görme ihtimali vardır. Borular nemlendiğinde sensor devreye girmeyecektir. Böyle bir durumda sensör çalışmadığından kombiniz E05 hatası verecektir. Genellikle böyle durumla ev ortamında kullanıcının çözüme kavuşturabileceği bir sorun değildir. O yüzden daha büyük hasara sebep olmadan Arçelik teknik servis ile iletişime geçilmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Arçelik kombi E05 hatası nedir?

Arçelik kombi E05 hatası, kombinin su basıncının düşük olduğunu gösteren bir hata kodudur.

Arçelik kombi E05 hatası neden oluşur?

Arçelik kombi E05 hatası, kombinin su basıncının düşük olması nedeniyle oluşabilir. Kombinin su basıncı, genellikle 1,5 ila 2,5 bar arasında olmalıdır.

Arçelik kombi E05 hatası nasıl çözülür?

Arçelik kombi E05 hatası çözümü için, öncelikle kombinin su basıncını kontrol edin. Su basıncı düşükse, kombiye su ekleyerek su basıncını yükseltin. Eğer su basıncı normal ise, kombinin filtrelerini temizleyin veya kombiye güç reseti yapın.

Arçelik kombi E05 hatası çözülmezse ne yapılmalıdır?

Arçelik kombi E05 hatası çözümü için yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa, kombinin bakımını yapan servis ile iletişime geçerek destek alın.

Arçelik kombi E05 hatası önlenmesi için ne yapılmalıdır?

Arçelik kombi E05 hatasını önlemek için, kombinin su basıncının düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir. Ayrıca, kombinin filtreleri düzenli aralıklarla temizlenmeli veya değiştirilmelidir.

Tags:
Blog Comments

Evimdeki Arçelik kombi birden E05 hatası vermeye başladı. Kombi servis kitapçığına göre bu hata, aşırı ısınma probleminden kaynaklanıyor. Kombinin etrafını havalandırarak ve filtreleri temizleyerek problemi çözmeye çalıştım ancak başarılı olamadım. Sonunda bir uzman çağırdım ve sorunun su pompasının arızalı olduğunu öğrendim. Pompayı değiştirdikten sonra kombim eski performansına kavuştu. Eğer benzer bir sorun yaşarsanız, kombi bakımını ihmal etmeyin ve düzenli kontrol ettirin.

[…] E05 hatası tekrar tekrar oluşuyorsa, yetkili bir servise başvurmanız gerekir. […]

Leave a Comment
444 78 56