Arçelik Bulaşık Makinesi Çalışıyor Ama Su Almıyor

Bulaşık makinelerinde en sık karşılaşılan sorunlardan biri de makinenin su almamasıdır. Bu sorun çözülmediğinde makineye konulan deterjanın olduğu gibi erimeden kalması durumuyla karşı karşıya kalınacaktır. Öncelikle makinede birkaç parça buna sebep olabilir. Bunlar su girişi pompa motoru, musluk pervaneler ya da yıkamada kullanılan deterjan seçimidir.

İlk olarak su girişini kontrol edilmelidir.

Eğer su girişinde bir arıza durumu yok ise pompa motoruna bakılmalıdır. Pompa motoru makine içerisindeki suyu boşaltmakla görevlidir.

Makine içerisindeki su boşalmadığından tekrar su alamama durumu muslukla ilgili sorunlarda çok karşılaşılan durumlardandır. Bulaşık makinesine bağlı su hortumunun ucundaki musluk kapalı olması sonucu su gelmesi engellenir ya da musluğun arıza yapması sebebiyle de su gelmez.

Bir diğer ihtimal ise suların kesilmesi ve kullanıcının bunu fark etmemesidir.

Su almama sebeplerinden biride pervaneler olabilir; doğru bulaşık deterjanı kullandığınızdan eminseniz pervaneleri kontrol ediniz. Pervaneleri söküp tıkalı olup olmadığını kontrol ettikten sonra yerlerine tekrar takınız su girişi musluk ve pervaneler kontrol edildikten sonra sorun giderilmediyse Arçelik yetkili servisle iletişime geçmeniz en sağlıklı sonucu almanız anlamında uygun bir davranış olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56