Arçelik Bulaşık Makinesi Çalışıyor Ama Su Almıyor

Bulaşık makinelerinde en sık karşılaşılan sorunlardan biri de makinenin su almamasıdır. Bu sorun çözülmediğinde makineye konulan deterjanın olduğu gibi erimeden kalması durumuyla karşı karşıya kalınacaktır. Öncelikle makinede birkaç parça buna sebep olabilir. Bunlar su girişi pompa motoru, musluk pervaneler ya da yıkamada kullanılan deterjan seçimidir.

Arçelik Bulaşık Makinesi Çalışıyor Ama Su Almıyor Neden?

İlk olarak su girişini kontrol edilmelidir.

Eğer su girişinde bir arıza durumu yok ise pompa motoruna bakılmalıdır. Pompa motoru makine içerisindeki suyu boşaltmakla görevlidir.

Makine içerisindeki su boşalmadığından tekrar su alamama durumu muslukla ilgili sorunlarda çok karşılaşılan durumlardandır. Bulaşık makinesine bağlı su hortumunun ucundaki musluk kapalı olması sonucu su gelmesi engellenir ya da musluğun arıza yapması sebebiyle de su gelmez.

Bir diğer ihtimal ise suların kesilmesi ve kullanıcının bunu fark etmemesidir.

Su almama sebeplerinden biride pervaneler olabilir; doğru bulaşık deterjanı kullandığınızdan eminseniz pervaneleri kontrol ediniz. Pervaneleri söküp tıkalı olup olmadığını kontrol ettikten sonra yerlerine tekrar takınız su girişi musluk ve pervaneler kontrol edildikten sonra sorun giderilmediyse Arçelik yetkili servisle iletişime geçmeniz en sağlıklı sonucu almanız anlamında uygun bir davranış olacaktır.


Sıkça Sorulan Sorular

Arçelik bulaşık makinesi su almıyor ne yapabilirim?

Bulaşık makinesinin su alma işlevini etkileyen birkaç faktör olabilir. Öncelikle, su vanasının açık olduğundan ve su hortumunun doğru şekilde takıldığından emin olun. Ayrıca, filtrelerin tıkanmadığından emin olun. Sorun bu basit kontrollerle çözülmüyorsa, bulaşık makinesinin su alma valfi arızalı olabilir ve profesyonel bir servis teknisyeni tarafından kontrol edilmelidir.

Arçelik bulaşık makinesi neden su almıyor?

Bulaşık makinesi su almıyorsa, su vanasının kapalı olabileceği veya su hortumlarının veya filtrelerinin tıkanmış olabileceği gibi birkaç nedeni olabilir. Bunların yanı sıra, su alma valfi arızalı olabilir ve değiştirilmesi gerekebilir. Makinenin su alma işlevinin etkilendiğini düşünüyorsanız, profesyonel bir servis teknisyeni tarafından kontrol edilmesi önerilir.

Arçelik bulaşık makinesinde su alma sorunu nasıl çözülür?

Arçelik bulaşık makinesinin su alma sorununu çözmek için öncelikle su vanasını kontrol edin ve açık olduğundan emin olun. Ardından, su hortumlarını ve filtreleri kontrol ederek tıkanmış olup olmadığını kontrol edin. Bu adımlar sorunu çözemezse, su alma valfinin arızalı olabileceği ve profesyonel bir servis teknisyeni tarafından kontrol edilmesi gerekebileceği anlamına gelir.

Arçelik bulaşık makinesi su vanasının nerede olduğu nasıl bulunur?

Arçelik bulaşık makinesinin su vanası, bulaşık makinesi altındaki su hortumunun bağlı olduğu su tesisatında yer almaktadır. Su vanasını bulmak için, su hortumlarının bağlı olduğu tesisatın altına bakın. Su vanası genellikle çift girişli bir vana olarak tasarlanmıştır ve bu nedenle iki ayrı su hattına bağlıdır.

Tags:
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA