Beko Buzdolabı Çok Ses Çıkarıyor

Beko buzdolabının çok ses çıkarması sorunu hem kullanım verimliliğini etkiler hem de oldukça rahatsız edici etkiler yaratır. Buzdolabının olağan çalışma prensibinde devreye giren motor ve kompresör ile birlikte belirli seviyelerde ses çıkması normaldir.

Bu ses desibel seviyeleri Beko buzdolaplarındaki yüksek teknolojiyle daha minimal seviyede tutulmuştur. Bu çerçevede de eğer Beko buzdolabı çok ses çıkarıyor gibi bir durumla karşılaşıyor ise buzdolabında bir soruna işaret etmektedir. Ancak buzdolabının aşırı ses çıkarması standart bir sebebe bağlı değildir ve pek çok nedeni olabilir. Bu noktada çıkan sesin niteliği büyük bir önem taşır. Sorunun ana kaynağında belirleyici olan sesin çıkış niteliğine göre;

Beko Buzdolabı Çok Ses Çıkarıyor Neden?

* Sürtünmeye benzer bir ses gelmesi, buzdolabının plastik duvarlarına fanın çarpmasından kaynaklıdır. Bu fan pervanesinde bir denge sorunu olduğuna işaret eder. Bu yüzden fanın değiştirilmesi gerekliliği doğabilir.

* Buzdolabının düz bir zeminde olmaması da aşırı ses çıkarmasına neden olur. Çünkü bu denge sorunu buzdolabının raflarının ve üzerindeki ürünlerinin birbirlerine çarpmasına neden olarak, aşırı gürültülü çalışmaya neden olur.

* Buzdolabının motor bobinlerinde ya da diğer parçalarındaki bir arızalanma titreşimli çalışmaya neden olur ki bu durumda tamamı ile metal aksamlı olan motordan aşırı ses çıkmasına neden olur.

Şeklinde ihtimaller bulunur. Bu ihtimaller kapsamında gerekli uygulamalar gerçekleştirilir.


Sıkça Sorulan Sorular

Beko buzdolabım çok ses çıkarıyor, ne yapabilirim?

Beko buzdolabınız çok ses çıkarıyorsa, öncelikle cihazın arkasını kontrol edin ve buzdolabının duvara veya mobilyalara temas etmediğinden emin olun. Ayrıca, buzdolabının içindeki yiyeceklerin düzgün bir şekilde yerleştirildiğinden ve kapıların sıkıca kapandığından emin olun. Eğer sorun devam ediyorsa, Beko yetkili servis merkeziyle iletişime geçerek, bir uzmanın cihazınızı kontrol etmesini sağlayabilirsiniz.

Beko buzdolabımın sıcaklığı yükseliyor, ne yapabilirim?

Eğer Beko buzdolabınızın sıcaklığı yükseliyorsa, öncelikle cihazın arka kısmını kontrol edin ve toz birikintilerinin olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, buzdolabının kapılarının sıkıca kapalı olduğundan emin olun. Eğer sorun devam ederse, Beko yetkili servis merkeziyle iletişime geçin ve sorunun giderilmesi için bir uzmanın cihazınızı kontrol etmesini sağlayın.

Beko buzdolabımın aydınlatması çalışmıyor, ne yapabilirim?

Eğer Beko buzdolabınızın aydınlatması çalışmıyorsa, öncelikle ampulün yanıp yanmadığını kontrol edin ve eğer ampul yanmıyorsa, yeni bir ampul takın. Eğer sorun ampulde değilse, Beko yetkili servis merkeziyle iletişime geçerek, bir uzmanın cihazınızı kontrol etmesini sağlayın.

Beko buzdolabımın kapısı açılmıyor, ne yapabilirim?

Eğer Beko buzdolabınızın kapısı açılmıyorsa, öncelikle kapının kilitlenip kilitlenmediğini kontrol edin ve gerekirse kilidi açın. Ayrıca, buzdolabının etrafındaki alanı kontrol edin ve kapının çevresinde herhangi bir engel olup olmadığını kontrol edin. Eğer sorun devam ederse, Beko yetkili servis merkeziyle iletişime geçerek, bir uzmanın cihazınızı kontrol etmesini sağlayın.

Beko buzdolabımın su ve buzluğu çalışmıyor, ne yapabilirim?

Eğer Beko buzdolabınızın su ve buzluğu çalışmıyorsa, öncelikle cihazın arkasındaki su hattını kontrol edin ve su akışının engellenip engellenmediğini kontrol edin.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56