Beko Buzdolabı Çok Ses Çıkarıyor

Beko buzdolabının çok ses çıkarması sorunu hem kullanım verimliliğini etkiler hem de oldukça rahatsız edici etkiler yaratır. Buzdolabının olağan çalışma prensibinde devreye giren motor ve kompresör ile birlikte belirli seviyelerde ses çıkması normaldir.

Bu ses desibel seviyeleri Beko buzdolaplarındaki yüksek teknolojiyle daha minimal seviyede tutulmuştur. Bu çerçevede de eğer Beko buzdolabı çok ses çıkarıyor gibi bir durumla karşılaşıyor ise buzdolabında bir soruna işaret etmektedir. Ancak buzdolabının aşırı ses çıkarması standart bir sebebe bağlı değildir ve pek çok nedeni olabilir. Bu noktada çıkan sesin niteliği büyük bir önem taşır. Sorunun ana kaynağında belirleyici olan sesin çıkış niteliğine göre;

* Sürtünmeye benzer bir ses gelmesi, buzdolabının plastik duvarlarına fanın çarpmasından kaynaklıdır. Bu fan pervanesinde bir denge sorunu olduğuna işaret eder. Bu yüzden fanın değiştirilmesi gerekliliği doğabilir.

* Buzdolabının düz bir zeminde olmaması da aşırı ses çıkarmasına neden olur. Çünkü bu denge sorunu buzdolabının raflarının ve üzerindeki ürünlerinin birbirlerine çarpmasına neden olarak, aşırı gürültülü çalışmaya neden olur.

* Buzdolabının motor bobinlerinde ya da diğer parçalarındaki bir arızalanma titreşimli çalışmaya neden olur ki bu durumda tamamı ile metal aksamlı olan motordan aşırı ses çıkmasına neden olur.

Şeklinde ihtimaller bulunur. Bu ihtimaller kapsamında gerekli uygulamalar gerçekleştirilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56