Arçelik Bulaşık Makinesi Deterjan Almıyor

Bulaşık makinelerinde deterjan almama sorunu sık karşılaşılan bir problemdir. Deterjan almama ya da deterjan kapağının otomatik olarak açılmaması sorununun çözümü aşağıda belirtilen şekilde olabilir.

Bulaşık Makinesi Deterjanı Almıyor

– İlk olarak deterjan kutusunun bozulma ihtimali akla gelmelidir. Deterjan kutularının içinde elektronik ısıya dayanaklı roleler vardır. Rolelere makinenizin beyninden gelen komutla bir süre sonra devreye girecek deterjan kapağının açılarak tablet deterjanın kazana düşmesinin sağlar. Deterjan kutusunu kapatma yeri arızalanmış olabilir. Makine çalıştırılmadan kontrol edilmelidir.

– İkinci olarak digital kart arızası olabilir. Kartlardan kaynaklı sıkıntılarda deterjan kutusuna gerekli elektrik gönderilemez ve deterjan kutusu devreye girmediğinden çalışmaz. Makine deterjan alamaz.

– Üçüncü olarak deterjan koymadan önce deterjan kutusunun ıslak olmamasına dikkat edilmelidir. Kutu ıslak olduğunda da makine deterjanı alamaz, deterjan Kutuya yapışır. O yüzden deterjanın kutusu temiz ve kuru olmalıdır.

– Son olarak filtreler tıkanmış olabilir. Filtreler tıkandığı zaman makine içerisine su gelmez ve deterjanı alamaz. Filtreler çıkartılıp temizlendikten sonra tekrar yerine takılarak makine çalıştırılmalıdır. Filtrelerin temizlenmesini kürdan yardımıyla yapabilirsiniz. Sorununuz devam ederse Arçelik servisine başvurunuz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA