Arçelik Buzdolabı Gürültülü Çalışıyor

Arçelik buzdolaplarının çok sesli çalışması sorunu kullanıcıların en fazla rahatsız olduğu durumlardan biridir. Birçok kullanıcı buzdolabının sesli çalışmasını bozulma belirtisi olarak görürken, birçok kişi de sadece verdiği rahatsızlıktan dolayı buzdolabının sesli çalışmasını istemez. Fakat şunu belirtmek gerekir ki; her sesli çalışan buzdolabı, bozulmuş ya da bozulacak değildir. Peki buzdolapları neden sesli çalışır?

Arçelik Buzdolabı Gürültülü Çalışıyor Neden?

– Buzdolabınızdan ses geliyorsa ilk olarak bakmanız gereken yer buzdolabının içi değil etrafıdır. Eğer buzdolabının üstüne ya da yanına bir cisim koyduysanız motor çalıştığında bu cisimlere çarparak ya da titreterek ses yapabilir.

– Eğer buzdolabı sesli çalışıyor ama kapağını açtığınızda ses kesiliyorsa, bu büyük ihtimal fanda ki bir problemden kaynaklanır. Bunun sebebi aşırı buzlanma da olabilir, fan motorunda ki bir arıza da olabilir. Buzdolabını fişten çekip 1-2 gün dinlendirerek düzelmesini bekleyin. Düzelmezse Arçelik servisini aramanız faydalı olacaktır.

– Eğer buzdolabından gelen ses motorun çalışma sesi değil de cam kırılması, titreşim gibi sesler ise o zaman sorun muhtemelen arıza değildir. Buzdolabının buzları çözmesi, ya da buzdolabının içine koyduğunuz kavanoz gibi ürünlerin titremeden kaynaklı çıkardığı ses olabilir.


Sıkça Sorulan Sorular

Arçelik buzdolabım gürültülü çalışıyor ne yapabilirim?

Buzdolabınızın gürültülü çalışması normal bir durum değildir. İlk olarak, cihazın doğru bir şekilde yerleştirildiğinden emin olun. Buzdolabı dengesiz bir zeminde veya yanlış pozisyonda ise, gürültülü çalışabilir. Ayrıca, buzdolabının içindeki yiyecek ve içeceklerin düzgün bir şekilde yerleştirildiğinden emin olun. Buzdolabı içindeki nesnelerin düzeni bozulmuş veya çarpışmışsa, cihaz gürültülü çalışabilir. Sorun devam ederse, yetkili bir Arçelik servis merkezine başvurmanız önerilir.

Arçelik buzdolabım soğutmuyor ne yapabilirim?

Arçelik buzdolabınızın soğutmamasının birkaç nedeni olabilir. İlk olarak, cihazın fişinin doğru bir şekilde takıldığından ve elektrik akımının geldiğinden emin olun. Ayrıca, buzdolabının içindeki hava kanallarının tıkanmadığından emin olun. Buzdolabının kapısı sıkıca kapatılmamışsa, buzdolabı soğutmada zorluk yaşayabilir. Sorun devam ederse, yetkili bir Arçelik servis merkezine başvurmanız önerilir.

Arçelik buzdolabım su akıtıyor ne yapabilirim?

Arçelik buzdolabınızın su akıtmasının birkaç nedeni olabilir. İlk olarak, buzdolabının su giderinin tıkalı olup olmadığını kontrol edin. Bu sorunla karşılaşmanın diğer nedenleri, su filtresinin tıkanmış veya bozuk olması, su hattının kırılmış veya bükülmüş olması ve buzdolabının kapısının sıkıca kapatılmamasıdır. Sorun devam ederse, yetkili bir Arçelik servis merkezine başvurmanız önerilir.

Arçelik buzdolabımın iç ışığı yanmıyor ne yapabilirim?

Arçelik buzdolabının iç ışığı yanmıyorsa, öncelikle ampulün bozuk olup olmadığını kontrol edin. Ampulü değiştirdiğiniz halde sorun devam ederse, buzdolabının kapısının açıldığında ışığın yanıp sönmesini sağlayan kapı şalterinin bozuk olabileceğini kontrol edin. Sorun devam ederse, yetkili bir Arçelik servis merkezine başvurmanız önerilir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56