Arçelik Buzdolabı Gürültülü Çalışıyor

Arçelik buzdolaplarının çok sesli çalışması sorunu kullanıcıların en fazla rahatsız olduğu durumlardan biridir. Birçok kullanıcı buzdolabının sesli çalışmasını bozulma belirtisi olarak görürken, birçok kişi de sadece verdiği rahatsızlıktan dolayı buzdolabının sesli çalışmasını istemez. Fakat şunu belirtmek gerekir ki; her sesli çalışan buzdolabı, bozulmuş ya da bozulacak değildir. Peki buzdolapları neden sesli çalışır?

– Buzdolabınızdan ses geliyorsa ilk olarak bakmanız gereken yer buzdolabının içi değil etrafıdır. Eğer buzdolabının üstüne ya da yanına bir cisim koyduysanız motor çalıştığında bu cisimlere çarparak ya da titreterek ses yapabilir.

– Eğer buzdolabı sesli çalışıyor ama kapağını açtığınızda ses kesiliyorsa, bu büyük ihtimal fanda ki bir problemden kaynaklanır. Bunun sebebi aşırı buzlanma da olabilir, fan motorunda ki bir arıza da olabilir. Buzdolabını fişten çekip 1-2 gün dinlendirerek düzelmesini bekleyin. Düzelmezse Arçelik servisini aramanız faydalı olacaktır.

– Eğer buzdolabından gelen ses motorun çalışma sesi değil de cam kırılması, titreşim gibi sesler ise o zaman sorun muhtemelen arıza değildir. Buzdolabının buzları çözmesi, ya da buzdolabının içine koyduğunuz kavanoz gibi ürünlerin titremeden kaynaklı çıkardığı ses olabilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56