Bosch Çamaşır Makinesi Açılmıyor

Gündelik hayatın en çok kullanılan ürünlerinden birisi olan çamaşır makinelerinden, her zaman aktif şekilde çalışması beklenir. Bosch çamaşır makinesinde açılmama durumu, en istenmeyen durumların başında gelen problemlerden biri konumundadır. Çamaşır makinesinin açılmaması durumunda işlevini yerine getirememesi problemi görülür. Dolayısıyla çamaşırlar birikir ve yıkama mümkün olmaz. Bosch çamaşır makinesi açılmıyor sorunun sebepleri modele göre değişkenlik gösterebilir.

* Elektronik kartta arıza

* Motor kapasitörü arızası

* Su giriş filtrelerinde yıpranma, deformasyon veya tıkanıklık

Bosch çamaşır makinelerinde, program bittikten çamaşır makinesinin kapağı açılmama durumunda makinenin kilit sisteminde arıza yaşanması muhtemel durumlardan biridir. Çamaşır makinesinin açılmaması sorununa yönelik olarak çözümler kolaydan zora doğru değişir. Sorunlara yönelik olarak çözümler şu şekilde sıralanır:

Elektronik kart arızası sorunu için elektronik kartın değiştirilmesi gerekir. Teknik servis tarafından değişim yapılmalıdır.

Motor kapasitörü arızası durumunda, onarım işlemleri çok küçük ihtimal de olsa sonuç verebileceğinden dolayı ilk olarak onarım tercih edilmeli, eğer çamaşır makinesi açılmıyorsa kapasitör yenilenmelidir

Su giriş filtreleri için temizlik gerçekleştirilmesi tekrar çamaşır makinesinin çalışabilmesine olanak sağlar

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56