Arçelik Bulaşık Makinesi Neden Su Boşaltmaz?

Arçelik bulaşık makinesi neden su boşaltmaz sorunu, makinenizin su boşaltmıyor olması her bulaşık makinesi kullanıcıları için karşılaşılan sorunlar arasında yer alıyor. Bu durumda makinenizin kontrollerini düzenli bir şekilde yapmanız gerekir. Makineyi ilk kez kullananlar için makine yıkamaya başlatılırken yıkama ayarlarının doğru bir şekilde yapılmaması makinenin suyu boşaltmaması açısından da sorun yaratır. Bir diğer problem ise makinenin arkasında yer alan tahliye borusunun ezilmesiyle alakalı olabilir. Makinenizin tahliye borusunu kontrol etmelisiniz. Herhangi katlanma, ezilme söz konusu ise düzeltin ve yeniden makinenizi çalıştırın.

Arçelik Bulaşık Makinesi Neden Su Boşaltmaz Çözümü

Arçelik bulaşık makinesi neden su boşaltmaz çözümü;

  • Süzgecin tıkanması, tahliye borusunun ezilmesi sonucunda meydana gelebilir. Süzgecin iyi bir şekilde temizlenmesi ve tahliye borusundaki ezilmelerin, katlanmaların giderilmesi sonucunda problem çözülebilir. Tahliye borusu düzeltilemeyecek durumdaysa değiştirin.
  • Yıkama programını iptal edin ve yeniden başlatın, sorunu giderilecektir.
  • Eğer ki bulaşık makinesi hakkında herhangi bir ön bilginiz yoksa yetkili servis ile iletişime geçebilirsiniz. Gönderilen teknisyen problemin çözümünde sizlere yardımcı olacaktır.
Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56