Bosch Fırın C 1 2 Hatası

Bosch fırın c 1 2 hatası son model fırınlarda yaşanılan hata durumlarından birisidir. Fırınlarda belirli hataları göstermek için hata kodları bulunmaktadır. Her bir hata kodu farklı bir arızayı işaret eder. Hata kodları sayesinde sorunların tespiti kolaylıkla yapılır ve sorunun çözüm yolları bulunur. C 1 2 hatasının temel sebebi fırın içerisinde bulunan saatin çalışmamasıdır. Hata kodları fırın modellerinden modellerine göre farklılıklar göstermektedir. Bu yüzden herhangi bir çözüm yolunu denemeden önce hatanın ne olduğunu anlamanızda fayda var. Bunu da fırınınızın kullanma kılavuzuna bakarak anlayabilirsiniz.

Bosch Fırın C 1 2 Hatası ve Çözümü

Bosch fırın c 1 2 hatası karşılaşılan fırın hataları arasında yer almaktadır. Fırın içerisinde bulunan saatteki arızalar bu hata kodunu almanızı sağlıyor olabilir. Fırın içerisinde bulunan saat elektronik devreye sahiptir. Bu saatin bozulması fırının normal işleyişine büyük zarar verir ve makineniz zarar görebilir. Bu yüzden bu hatanın çözüm yollarını denemenizde fayda var. Saat bozulması sorunu için deneyebileceğiniz yöntemler ise şunlardır:

  • Fırının fişlerinin takılı olduğundan ve ayarların normal olduğundan emin olun.
  • Fırının kablolarında herhangi bir aksaklık olmadığını kontrol edin.
  • Bu tarz problem teknik arıza kısmına girdiğinden servis yardımı almanız gerekmektedir. Servis ile iletişime geçerek kısa süre içerisinde bu sorundan kurtulabilir ve fırınınızı eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.
Tags:
444 78 56