Arçelik Bulaşık Makinesi Su Kaçırıyor ✔️ (ÇÖZÜMÜ)

Arçelik bulaşık makinesi su kaçırıyor sorunu; makine kullanıcıları makinelerinden su kaçırması üzerine birtakım işlemleri yanlış gerçekleştirmektedir. Bu durumda makinenizin kontrollerini düzenli bir şekilde yapmanız gerekir. Makinenizi uzun yıllar kullanmak istiyorsanız, periyodik bakım ve onarım işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Makinenizi ne kadar hassas ve titiz kullanırsanız ömrü de o kadar uzun olacaktır. Kendinden beklenen performansı yerine getirecektir. Makinenizin neresinden su kaçırdığını tespit edin. Tespitiniz sonucunda baş edemeyeceğiniz bir durum olduğunu gözlemlediğiniz anda yetkili servis ile iletişime geçmeniz gerekecektir.

Arçelik Bulaşık Makinesi Neden Su Kaçırıyor Çözümü

Arçelik bulaşık makinesi neden su kaçırıyor çözümü;

  • Ayak ayarının yapılması önemlidir. Ayarın yapılması durumunda makine sabitlenir ve herhangi bir su sızıntısı gerçekleşmez.
  • Tahliye hortumunu öncelikle kontrol edin. Tahliye hortumunun gevşeme yapmadığından emin olun.
  • Bulaşık makinenizin kapak kilidini kontrolü yapın. Kapağı kapatırken kilit tutamaklarına iyi bir şekilde oturmamış olabilir. Makineden su kaçırmasına sebep olur. Makinenize yerleştirdiğiniz bulaşıkların çok olmasından kaynaklı olarak makinenin kapağı kapanmayabilir. Makinenizde fazladan olan bulaşıkları çıkarın, kapağı kapatın ve yeniden makinenizi başlatın.
Tags:
Leave a Comment
444 78 56