Bosch Çamaşır Makinesi Islak Bırakıyor ✔️ (ÇÖZÜMÜ)

Bosch çamaşır makinesi ıslak bırakıyor sorunu yaşanmaması gerekilen çamaşır makinesi arızaları arasında bulunmaktadır. Çamaşır makineleri çeşitli sebepler yüzünden çamaşırların durulanması konusunda aksaklıklar yaparak çamaşırları ıslak bırakmaktadır. Bu sorunun belirli nedenleri vardır. Teknik arızalardan veya daha hafif arızalardan dolayı bu sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz. Herhangi bir çözüm işlemi yapmadan önce çamaşır makinenizin çamaşırları neden ıslak bıraktığından emin olmalısınız. Bunun da belirli yöntemleri bulunmaktadır.

Bosch Çamaşır Makinesi Islak Bırakıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Bosch çamaşır makinesi ıslak bırakıyor sorunu ile karşılaştığınız zaman belirli kontrolleri sağlamanız gerekiyor. Eğer çamaşır makineniz çamaşırlarınızı yıkama sonrasında ıslak bırakıyorsa uygulamanız gereken bazı talimatlar bulunmaktadır.

Bu talimatlar ise şöyledir:

  • Çamaşır makinenizin birtakım özellikleri bulunmaktadır. Bu özelliklerden suda bekleme özelliğinin açık olduğunu kontrol edin.
  • Çamaşır makinenizin tahliye kısmını açıp temizliğini yapın.
  • Çamaşır makinenizin su tahliye pompasını temizleyin.
  • Çamaşır makinenizi boştayken çalıştırın ve sıkma programını uygulayın. Sorunsuz bir şekilde çalışmasına devam ediyorsa sorun anakartta olabilir. Bu durum da teknik bir sorun demektir. Bu durumla karşı karşıya kaldığınız zaman teknik servis yardımı almanız gerekecektir.
Tags:
444 78 56