Arçelik Bulaşık Makinesi Tableti Atıyor

Bulaşık makinalarında tablet atma sorunu yaşanabilir. İlgili sorunun kaynaklanmasına neden olan belli başlı durumlar aşağıdaki gibidir. Deterjan almama ya da deterjan kapağının otomatik olarak açılmaması sorununun çözümü aşağıda belirtilen şekilde olabilir.

– İlk olarak deterjan kutusunun bozulma ihtimali akla gelmelidir. Deterjan kutularının içinde elektronik ısıya dayanaklı roleler vardır. Rölelere bulaşık makinasının beyninden gelen komutla bir süre sonra devreye girecek deterjan kapağının açılarak tablet deterjanın kazana düşmesinin sağlar. Roleler bu görevini yerine getiremediğinden dolayı söz konusu problem yaşanmaktadır.

– İkinci olarak dijital kart arızası olabilir. Kartlardan kaynaklı sıkıntılarda deterjan kutusuna gerekli elektrik gönderilemez ve deterjan kutusu devreye girmediğinden çalışmaz.

– Üçüncü olarak deterjan koymadan önce deterjan kutusunun ıslak olmamasına dikkat edilmelidir. Kutu ıslak olduğunda da makine deterjanı alamaz, deterjan Kutuya yapışır. O yüzden deterjanın kutusu temiz ve kuru olmalıdır.

– Makinanın çalışma periyoduna, çalışma sıklığına özenli ya da özensiz kullanım koşularına göre makinanın deterjan aldığı tablet konulan kısımda meydana gelebilecek bir deformasyon da ilgili soruna neden olabilecek bir faktördür.

– Son olarak filtreler tıkanmış olabilir. Filtreler tıkandığı zaman makine içerisine su gelmez ve deterjanı alamaz. Filtreler çıkartılıp temizlendikten sonra tekrar yerine takılarak makine çalıştırılmalıdır. Filtrelerin temizlenmesini kürdan yardımıyla yapabilirsiniz.
Sorununuz devam ederse Arçelik servisine başvurunuz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56