Bosch Kombi A7 Hatası

“Bosch kombi A7 hatası”, sıcak su algılayıcısında oluşan bir arızadan meydana gelmektedir. Sıcak su algılayıcısı, ana kart ile ortak biçimde çalışan bir parçadır. Bu sensör, kombi içinde ısıtılan suyun derecesini ölçer ve ana karta bilgi verir. Soğuk su vanasından sağlanan su akışını denetler ve ana kartın yazılımına bilgi gönderir. Ayrıca suyun peteklere gönderilmesini sağlayan komutu verir.

Sensör, ısı ölçmenin haricinde kombinin işletim sisteminde yönetici görevini üstlenir. Ancak ana kart, kombide yer alan tüm yönetim işlevlerini yerine getirmektedir.

Sensörlerde yaşanan arıza, kombinin su çıkışlarında gerçekleşen işlevleri sonlandırmaktadır. Çünkü suyun ısıtılması ve peteklere iletilmesi için bu sensörlerin çalışması gerekmektedir.


Bosch Kombi A7 Hatası Çözümü

“Bosch kombi A7 arızası” çözümü, oldukça basittir. Kombinin içinde yer alan ısı algılayıcılarının değişimi gerekmektedir. Çünkü sensörler, arıza sonrası onarılamamaktadır.

Ayrıca maliyeti oldukça düşüktür. Bu yüzden parçaların yenileri ile değiştirilmesi daha sağlıklı olacaktır. Parçalar, yenileri ile değiştirildikten sonra bir test yapılır. Bir sorun yaşanmaz ise kombi, müşteriye teslim edilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56