Arçelik Kombi F3 Arızası

Kombinizde meydana gelen F3 arızası genellikle uzun yıllar kullanılan kombilerde karşılaşılan bir sorundur, özellikle kullanılan peteklerin döküm olması durumunda daha sık ortaya çıkar.

Arçelik Kombi F3 Arızası Neden Olur?

Petek tesisatında zamanla biriken pislikler ve bu pisliklerin dolaşım sırasında tesisat filtresinde birikmesi sonucu F3 arızasıyla karşılaşılabilir. Filtreler tıkandığında, sıcak suyun geri dönüşünü engelleyerek kombide aşırı sıcaklık birikmesine ve emniyet termostatının devreye girmesine neden olabilir.

Başka bir arıza sebebi ise aşınma olabilir. Kullanıcıların düzenli olarak yılda bir kez kombi bakımını yaptırması önemlidir. Bakım yapılmadığında, zamanla pompa kanatlarında veya motor salgılarında arızalar meydana gelebilir, bu da suyun tesisata iletilmesini engeller ve kombinin aşırı ısınmasına neden olarak F3 arızası verebilir.

Arçelik Kombi F3 Arızası Nasıl Giderilir?

Tesisatta veya kombi içerisinde hava birikmesi de F3 arıza nedenleri arasındadır. Tesisatta oluşan hava, pompa aracılığıyla kombinin içine girer. Hava filtreleri, kombide biriken havayı tahliye etmekle görevlidir. Ancak bu filtrelerin bozuk olması veya kapatılması durumunda hava tahliye edilemez ve kombinin aşırı ısınmasına neden olarak F3 arızası verebilir.

Tüm bu önlemlere rağmen kombiniz hala hata veriyorsa, en kısa sürede Arçelik yetkili servisiyle iletişime geçiniz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56