Arçelik Bulaşık Makinesi Tuzu Erimiyor ✔️ (ÇÖZÜMÜ)

Arçelik bulaşık makinesi tuzu erimiyor sorunu bu beyaz eşyanızda görülebilecek sorunların başında gelir. Makine tuzu yılda bir kere eklenir. Makine ihtiyacı olduğu kadar tuzu kendine göre eritme işlemi yapıyor. Zamanla makine tuzu kullandıkça tuzda göz görülebilen bir erime gerçekleşecektir. Aksi bir durum söz konusu olduğunu düşüyorsanız yetkili servisle iletişime geçmenizi öneririz. Kontroller makinenizin ömrünü uzatır. Tuz kontrolünün sık sık yapılmasını tavsiye ediyoruz. Makinenin tuzu doğru bir şekilde eritip bünyesine alması sonucunda kireçlenme ve benzeri durumları da en aza indirir.

Yapacağınız her bilinçsiz durum makinenizin daha çabuk bozulmasına ve hata vermesine neden olur. Makinenizin kontrollerini düzenli bir şekilde kendiniz ya da yetkili servis aracılığıyla yapabilirsiniz.

Arçelik Bulaşık Makinesi Tuzu Erimiyor Çözümü

Arçelik bulaşık makinesi tuzu erimiyor çözümü;

  • Makine tuzunu tuz alanındaki hazneye boşaltınız. Hazne içerisinde su olmaması durumunda tuzun erimesi gerçekleşmez. Bu durumda hazneye 1 litre su ekleyerek erimeyi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Makine tuzu ihtiyacı olduğu süresince kullanacaktır. Tuz çabuk bitmez makinenin tuzu kullanma kapasitesine göre 6 ay ya da 1 yıllık kullanım süresi vardır.
Tags:
444 78 56