Bosch Çamaşır Makinesi Neden Sıkma Yapmaz?

Bosch çamaşır makinesi neden sıkma yapmaz sorusunun farklı nedenleri ve farklı cevapları bulunmaktadır. Çamaşır makineleri çeşitli sebepler yüzünden sıkma konusunda bazı sorunlar çıkarmaktadır. Çamaşır makinesinin sıkma sorununa çözüm bulmak için ilk olarak sorunun neyden kaynaklandığını bulmakta fayda var. Sorunun kaynağının tespitini yaptıktan sonra çözüm yolunu bulmak daha da kolaylaşacaktır. Bu durumun çeşitli sebepleri bulunmaktadır.

Bosch Çamaşır Makinesi Neden Sıkma Yapmaz?

Bosch çamaşır makinesi neden sıkma yapmaz sorusunun belirli cevapları bulunmaktadır. Bu sebepler içerisinde en çok rastlanılan durum filtre tıkanması ya da hortum tıkanmasıdır. Çamaşır makinesinin sıkma yapmayacağı farklı durumlarda bulunmaktadır. Birkaç kontrolü sağladığınız takdirde Bosch çamaşır makineleriniz yeniden sıkma işlemini gerçekleştirecektir.

Yapabileceğiniz kontroller ise;

  • Çamaşır makinenizin tahliye hortumunu kontrol edebilirsiniz. Tahliye hortumu tıkandığı için sıkma gerçekleşmemiş olabilir.
  • Çamaşır makinenizin filtresinde tıkanma meydana gelmiş olabilir. Kontrol edebilirsiniz.
  • Suda bırakma tuşu basılı kalmış olabilir. Tuşun kontrolünü sağlayın.
  • Anakartta arıza oluşmuş olabilir. Bunun çözümü teknik yardımdır. Böyle bir sorun olduğunu düşündüğünüz an teknik servis ile iletişime geçin.
Tags:
444 78 56