Arçelik Bulaşık Makinesi Üst Pervane Dönmüyor

Bulaşık makinesinin üst pervanesi dönmüyorsa eğer ilk kontrol etmeniz gereken yer kesinlikle fıskiyeler olmalıdır. Burada meydana gelen herhangi bir tıkanıklık, pervanenin dönme gücünü de olumsuz etkiliyor ve çalışmamasına sebebiyet veriyor.

Delikler tıkalı olduğu takdirde pervane dönmeyecektir ve sık karşı karşıya geldiğimiz sorunlardan biri de budur. Temizlik ve bakım işlemini kendi başınıza yapabilirsiniz ancak müdahale etmekte zorlanıyorsanız eğer servis ekiplerinden yardım almayı da unutmayın.

Üst pervane dönmediği takdirde bulaşıklarınızın sorunsuz bir şekilde temizlenmesi de tabii ki mümkün olmayacaktır. Eğer delikleri açmanıza rağmen sorun devam ediyorsa pervane ya da fışkiyelerde sorun olabilir ve parça değişimine ihtiyaç duyulabilir. Bu tür durumlarda parçaların onarılması yerine değiştirilmesi daha doğru ve daha sağlıklı olacaktır. Zaten servis ekipleri de aynı tavsiyeleri verecektir.

Parça değişimi ile birlikte ürünlerinizden alacağınız verim de belli oranda artıyor ve bunun yanı sıra bulaşık makinelerinizin ömrünü de yine belli oranda uzatmış oluyorsunuz. Üstelik uygun fiyatlara hizmet almak mümkün.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56