Bulaşık Makinesi Pervanesi Dönmüyor

Pervane dönmeme sorunu bulaşık makinası ile ilgili karşılaşılabilecek sorunlardandır. Bulaşık makinesinin pervanesi dönmüyorsa sorun büyük olasılıkla pervanede bulunan fıskiyedeki deliklerin tıkalı olmasından kaynaklanıyor olabilir. Eğer delikler tıkalıysa pervaneye tazyikli su gelmeyecek, dolaysıyla pervanenin hareketini güçleştirecek ya da engelleyecektir.

Bulaşık Makinesi Pervanesi Dönmüyor

Bulaşık makinesinde pervaneyi döndüren sistem motor değil az önce sözü edildiği gibi suyun tazyikindeki güçtür. Bu nedenle bu tür sorunlarda ilk olarak yapılacak olan fıskiyelerin tıkalı olup olmadığının incelenmesidir. Tıkalı ise bu alanlar temizlenir. Fakat tıkalı alanlar temizlenemeyecek kadar kötü durumdaysa pervaneler değiştirilir. Sorun yine çözümlenemeyebilir bu durumda sorunun pervaneden değil kanallardan kaynaklandığı sonucu çıkarılmalıdır.

Bulaşık makinesi üst pervane dönmüyor

Bunun dışında bulaşık makinesine su girişini sağlayan hortumda ezilme burkulma ya da yırtılma meydana gelmiş olabilir. Bu durumda suyun tazyikli gelmesine engel olacak ve dolayı ile pervanenin az dönmesine ya da hiç dönmemesine neden olacaktır.

Yine aynı soruna neden olan durumlardan biriside pervaneye bir şeyler takılması nedeniyle pervanenin dönmemesi ya da dönerken bulaşıklara çarpıp zorlanması durumudur. Bulaşık makinesinin kapasitenin üzerinde doldurulması ya da bunun dışında bulaşık makinası yerleştirilirken uygunsuz bir şekilde yerleştirilmesi, bulaşık makinasına yerleştirilen parçaların pervaneye çarpıp çarpmayacağının kontrolünün yapılmaması durumu da bu konuda sorunlara neden olabilmektedir.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56