Arçelik Bulaşık Makinesinden Tak Tak Sesi Gelmesi

Arçelik Bulaşık Makinesinden Tak Tak Sesi Gelmesi

Arçelik bulaşık makinesinden tak tak sesi gelmesi sizi cihazda sorun var şeklinde endişelendirmemelidir. Bilindiği gibi bulaşık makinelerinde basınçlı suyun tüm bulaşıklara eşit şekilde püskürtülmesini sağlayan pervaneler bulunmaktadır. Yerleştirilen bulaşıkların bu pervanelere değmesi halinde ses çıkar. Bunun olmaması için makineyi çalıştırmadan önce elle çevrilerek bulaşıklara değmediğinin görülmesi gerekiyor.

Bulaşık makinesinden bu sesi duyuyorsanız sesin çıkmasına neden olan bulaşığı çıkartmalısınız. Özellikle çatal kaşık gibi gereçleri pervaneye değmeyecek şekilde yerleştirmek önemlidir. Buna dikkat etmenize rağmen ses devam ediyorsa servis ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Arçelik Bulaşık Makinesinden Tak Tak Sesi Gelmesi Nedeni

Arçelik bulaşık makinesinden tak tak sesi gelmesi nedeni genellikle bir arıza değildir. Bunun yanında bazı arızalarda da bu şekilde ses duyulabilmektedir. Sesi cihazı her çalıştırdığınızda duyuyorsanız servis çağırmalısınız. Bu şekilde içinde bozulmuş olan parçalar varsa değiştirilerek sesin kesilmesi sağlanabilir. Bulaşık makinesinden bu sesin gelmemesi için şunları yapmalısınız.

  • Bulaşıkları makineye kullanma talimatında belirtildiği şekilde yerleştirmelisiniz
  • Pervaneye değen bir bulaşık varsa bunu çıkartmalısınız
  • Alt çekmeceyi çekerek makinenin içine düşen çatal kaşık varsa almalısınız.
Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA