Arçelik Buzdolabı Çok Soğutuyor

Arçelik marka buzdolaplarında genel olarak karşılaşılan sorunlardan biri, buzdolabının gereğinden fazla soğutmasıdır. Bu bir sorundur, çünkü buzdolabının içi gereğinden soğuk olursa, bu içindeki besinlerin donmasına, besin değerlerini kaybetmesine neden olabilir. Böyle bir durumda ilk bakmanız gereken şey buzdolabının ayarı olacaktır. İstemeden buzdolabının ayarını fazla açmış olabilirsiniz. Bir diğer ihtimalde buzdolabının bulunduğu yerde ki soğukluğun -10 derecenin altında olması. Eğer böyle bir durum varsa ortam şartlarını iyileştirmeli ya da buzdolabının konumunu değiştirmelisiniz.

Eğer bunlar buzdolabının fazla soğutma sorununu çözmediyse, buzdolabında bir arıza vardır ve Arçelik servisini aramanız gerekir.


Peki, olası arızalar neler olabilir?

Termostat kontaklarının yapışık olması durumu kontrol edilir. Eğer arıza bundan kaynaklıysa tamiri mümkün olmadığından parça değiştirilir.

  • Bir diğer ihtimal bulp altı plastiğin sorunlu olmasıdır. Aynı şekilde bunun da tamiri mümkün olmadığından orijinal parçası ile değiştirilir.
  •  Eğer sorun kompresördeyse, bu çok daha ciddi bir arızadır ve kesinlikle uzman olan kişilerin müdahalesini gerektirir. Böyle bir durumda sizin müdahale etmeniz daha büyük sorunlara yol açabilir.
Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA