Arçelik Buzdolabı Çok Soğutuyor

Arçelik marka buzdolaplarında genel olarak karşılaşılan sorunlardan biri, buzdolabının gereğinden fazla soğutmasıdır. Bu bir sorundur, çünkü buzdolabının içi gereğinden soğuk olursa, bu içindeki besinlerin donmasına, besin değerlerini kaybetmesine neden olabilir. Böyle bir durumda ilk bakmanız gereken şey buzdolabının ayarı olacaktır. İstemeden buzdolabının ayarını fazla açmış olabilirsiniz. Bir diğer ihtimalde buzdolabının bulunduğu yerde ki soğukluğun -10 derecenin altında olması. Eğer böyle bir durum varsa ortam şartlarını iyileştirmeli ya da buzdolabının konumunu değiştirmelisiniz.

Eğer bunlar buzdolabının fazla soğutma sorununu çözmediyse, buzdolabında bir arıza vardır ve Arçelik servisini aramanız gerekir.


Arçelik Buzdolabı Çok Soğutuyor Neden?

Termostat kontaklarının yapışık olması durumu kontrol edilir. Eğer arıza bundan kaynaklıysa tamiri mümkün olmadığından parça değiştirilir.

  • Bir diğer ihtimal bulp altı plastiğin sorunlu olmasıdır. Aynı şekilde bunun da tamiri mümkün olmadığından orijinal parçası ile değiştirilir.
  •  Eğer sorun kompresördeyse, bu çok daha ciddi bir arızadır ve kesinlikle uzman olan kişilerin müdahalesini gerektirir. Böyle bir durumda sizin müdahale etmeniz daha büyük sorunlara yol açabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Arçelik buzdolabı neden çok soğutuyor ve nasıl düzeltebilirim?

Arçelik buzdolabının çok soğutması, termostatın doğru ayarlanmamış olması veya buzdolabı içindeki hava sirkülasyonunun engellenmesi gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Buzdolabı soğutma ayarını kontrol ederek, termostatı daha yüksek bir sıcaklığa ayarlayarak veya buzdolabı içindeki havayı serbest bırakarak sorunu çözebilirsiniz.

Arçelik buzdolabı çok gürültülü çalışıyor, bunun nedeni nedir?

Arçelik buzdolabının çok gürültülü çalışması, fanın veya kompresörün arızalı olması, buzdolabının düzgün yerleştirilmemesi veya buzdolabının yüzeylerinin temizlenmemesi gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Sorunu çözmek için öncelikle buzdolabını düzgün bir yere yerleştirin ve yüzeylerini temizleyin. Eğer sorun devam ederse, bir teknik servis çağırmayı düşünebilirsiniz.

Arçelik buzdolabı çok fazla enerji tüketiyor, bu nasıl azaltılabilir?

Arçelik buzdolabının çok fazla enerji tüketmesi, termostatın yanlış ayarlanması, kapı contalarının arızalı olması veya buzdolabının sık sık açılıp kapatılması gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Enerji tüketimini azaltmak için, termostatı doğru sıcaklığa ayarlayın, kapı contalarını düzenli olarak kontrol edin ve buzdolabını gereksiz yere açıp kapatmaktan kaçının.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56