Arçelik Buzdolabı Gösterge Paneli Yanmıyor: Sorunun Çözümü

Arçelik marka buzdolaplarınızın soğutma ayarlarını panel üzerinden yapabileceğiniz gibi yine bu panel sayesinde sıcaklık bilgisine de daha kolay erişim sağlayabiliyorsunuz. En sık yaşanan sorunlardan biri olan gösterge paneli yanmaması durumu ise iç tesisata bağlı sorunlardan biridir. Bu bölgeye ulaşan kablolarda meydana gelen temassızlık ile birlikte gösterge paneli de devre dışı kalıyor.

Arçelik Buzdolabı Gösterge Paneli Yanmıyor

Amatör bir müdahale ile çözebileceğiniz bir sorun olmadığını hatırlatmak isteriz. Bu müdahaleler cihazlarınıza daha fazla zarar verebilir. En yakın servis ekiplerinden hizmet almanız kesinlikle tavsiye edilendir. Devre sorunu çözüldükten sonra panel yeniden devreye girecek ve sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edeceksiniz.

Dijital ekran gerçekten büyük bir kolaylık ve az önce de dile getirdiğimiz gibi derece bilgisini daha kolay bir şekilde kontrol edebiliyor ve aynı zamanda denetimi de manuel olarak sağlayabiliyorsunuz. Panelin çalışmadığı anlarda sıkıntı yaşamanız gayet normal. Servis ekipleri bu sorunu en kısa süre içerisinde giderecek ve çözüm üreteceklerdir.

Tags:
Blog Comments

[…] 4. Sensör Sorunları:Buzdolabının sıcaklığını algılayan sensörler arızalanırsa, kontrol paneline doğru bilgiler gönderilmeyerek gösterge panelinin yanmasını engelleyebilir. […]

Leave a Comment
444 78 56