Arçelik Buzdolabı Göstergesi Yanıp Sönüyor

Arçelik marka buzdolabı kullanan kullanıcıların en fazla sorduğu sorulardan biri, gösterge panelinde ikaz ışığının yanıp sönmesi. Buzdolabı normal olarak çalışmasına rağmen böyle bir uyarı vermesi kullanıcıları tedirgin etmiş olabilir. İlk olarak bunun bir arıza sebebi olmadığını söyleyelim. Peki, ikaz ışığı neden yanar?

İkaz ışığının yanıp sönmesinin birçok sebebi olabilir. Örneğin bulunmuş olduğunuz semtte elektrikler sık gidip geliyorsa ya da voltaj dalgalanması yaşanıyorsa buzdolabı sizi bu konuda uyarmak için ikaz ışığını yakabilir.
Bir diğer ihtimal, buzdolabının kapısının olması gerekenden fazla açık tutulmasıdır.

Özellikle yaz aylarında buzdolabının kapısını uzun süre açık bırakıyorsanız ya da sık aralıklarla açıyorsanız ikaz ışığı yanıp sönebilir. Yine buna bağlı olarak buzdolabının kapısı tam kapanmıyorsa, kapak lastikleri aşınmış ve hava alıyorsa, kısacası buzdolabı soğuk hava kaybı yaşıyorsa sizi bu konuda uyarır.

Ayrıca buzdolabının dondurucu bölümünde buzlanma olması, buzdolabının ayaklarının dengesiz olması gibi durumlar da yine ikaz ışığının yanmasına neden olur. Kısacası ikaz ışığı bir arıza olması durumundan ziyade, ters giden bir şeyden dolayı yanar.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56