Bosch Buzdolabı Isınıyor

“Bosch buzdolabı ısınıyor.” hatası, kullanıcıların sıkça karşılaşabileceği hatalar arasında yer almaktadır. Bu hata, genellikle soğutma sisteminde yer alan motor pervanesinden kaynaklanmaktadır. Pervane, motoru soğutan bir parçadır. Motor çalışmaya başladığında, pervane de çalışır ve sağladığı hava akımı ile motorun ısınmasını engelleyerek sürekli çalışmasına imkan sağlar.

Ancak pervanenin çalışmasında oluşan sorunlar, motorun ısınmasına ve motorun görevini yerine getirememesine sebebiyet vermektedir. Pervanenin dönmemesi, birçok sebepten kaynaklanabilir. Pervanenin bulunduğu yere gelen şiddetli bir darbe, buzdolabının bağlı olduğu prizden gelen düşük voltaj akışı, pervane bölgesinin içinde pislik oluşması bunlardan bazılarıdır.

Bu sebeplerden herhangi birisi oluştuğunda pervane çalışmayı durdurur. Motoru soğutan pervane çalışmadığından, motor gittikçe ısınır ve ısı limitini aşar. Motor aşırı ısındığından dolayı buzdolabı da ısınmaya başlar. Buna bağlı olarak buzdolabının içinde yer alan gıdalar bozulmaya yüz tutar.

Bosch Buzdolabı Isınma Probleminin Çözümü

Bu problemin çözümü için, kullanıcının yapabileceği herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Buzdolabının fişi çekilmelidir ve tamir için, en yakın Bosch servisinden bir teknik servis ekibi çağrılmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56