Bosch Kurutma Makinesi Resetleme

“Bosch kurutma makinesi resetleme” sistemi, genellikle birden fazla tuşa basılmasından dolayı oluşmaktadır. Ayrıca çocuk kilidinin devreye girmesi de cihazın kilitlenmesine yol açmaktadır. Her cihaz, bir işlem sırasına göre çalışmaktadır.

Özellikle çamaşır, bulaşık ve kurutma makinelerinde yapılacak işlem birden fazla olduğundan dolayı, sıralama yapılması zorunludur. Sıralamanın karıştırılması veya cihaza birden fazla komutun aynı anda verilmesi, elektronik devrenin yapısını bozarak kilit sisteminin devreye girmesine sebebiyet verir. Ayrıca çocukların ulaşabileceği yerlerde bulunan bu makineler, butonlara basılmasından dolayı kilit sistemini devreye sokar. Kilit kaldırılmadığı sürece işlem gerçekleştirmez. Aslında bu durum bir güvenlik programıdır. Bu program sayesinde, ev kazalarının önüne geçilmektedir.

Bosch Kurutma Makinesi Resetleme Sisteminin Devre Dışı Bırakılması

“Bosch kurutma makinesi resetleme” sisteminin devre dışı bırakılması için, makinenin boş olması gerekmektedir. LED panel üzerinde bulunan “başlat-beklet” butonuna 8 saniye boyunca basılır ve ekranda reset ikazının yanması sağlanır. Bu yazının yanında “kilit” işareti çıkmaktadır. Elin butondan çekilmesi sonrası ekranda “açık kilit” işareti çıkar ve cihaz, güvenlik programından çıkmış olur.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56