Arçelik Buzdolabı Hiç Durmadan Çalışıyor

Buzdolabınızın iç aksamında meydana gelen sorunlara bağlı olarak sürekli çalışma eğilimi göstermesi gibi bir problem yaşanabilir. Bu sorunu basit bir şekilde ortadan kaldırmak mümkün ve çoğu zaman servis ekibine de ihtiyacınız olmayacaktır.

Sürekli çalışmayı durdurmak için soğutma gücünü doğru bir şekilde ayarlamanız gerekiyor. Ne minimum ne de maksimum seviyede olmaması gerekiyor. Sıcaklık kontrol aracının min ve max değerleri arasında bulunması gerekiyor ve bunu sağladığınızda sorunu çözmüş olacaksınız.

Bu arada kapağın çok sık açılıp kapanması da dolaplarınızın sürekli olarak çalışmasına sebebiyet verecektir.

Son olarak dolabınızı kapasitesinden daha fazla yüklediğinizde ve doldurduğunuzda da bu sorunu yaşayabilirsiniz. Dolaplarınız yeterli elektrik alamadığı durumlarda kendini sürekli çalışmaya adapte ediyor ve bu da büyük bir sorunu beraberinde getiriyor.

Bahsettiğimiz işlemleri uyguladığınız takdirde servis ekiplerine ihtiyacınız kalmayacaktır. Fakat devam eden bir sorun varsa ve hali hazırda çözüm üretemediyseniz elbette profesyonel bir ekipten yardım almak durumundasınız. Sorun tespit edilip en kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56