Arçelik Buzdolabı Hiç Durmuyor

Özellikle çift kapılı Arçelik buzdolabı modellerinde en fazla şikayet edilen konulardan biri buzdolabının sürekli olarak çalışması sorunudur. Kullanıcılar bu durumdan şikayetçi olmakta haklı, çünkü bir buzdolabı aralıksız olarak çalışıyorsa bir sorun var demektir. Peki, bir buzdolabının sürekli çalışmasına neden olacak olan şeyler nelerdir?

Buzdolabının kapısı uzun süre açık tutuluyor ya da sık aralıklarla açılıyorsa, içeri sıcak hava girecektir. Doğal olarak buzdolabı içerideki havayı soğutmak için daha çok çalışacaktır. Eğer çok sık açıyorsanız, buzdolabının çok sık çalışması normaldir.

Buzdolabının kapağındaki contaların eskimesi, aşınması, yırtılması durumları da buzdolabının sürekli çalışmasına neden olabilir. Contalar, yani lastikler hava geçiriyorsa, buzdolabının içine sürekli sıcak hava girecektir. Buzdolabı da sürekli olarak o sıcak havayı soğutmaya çalışacaktır.

Bir diğer ihtimal ise termostat arızasıdır. Eğer buzdolabında termostat arızası var ise buzdolabı sürekli olarak çalışmaya devam eder. Bu durumda buzdolabında aşırı buzlanma meydana gelebilir. Ayrıca besinler istenilen değerlerde tutulmadığı için donmaya ya da çürümeye başlar.

Bu nedenle mutlaka Arçelik servisi aranmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56