Arçelik Buzdolabı Hiç Durmuyor

Özellikle çift kapılı Arçelik buzdolabı modellerinde en fazla şikayet edilen konulardan biri buzdolabının sürekli olarak çalışması sorunudur. Kullanıcılar bu durumdan şikayetçi olmakta haklı, çünkü bir buzdolabı aralıksız olarak çalışıyorsa bir sorun var demektir. Peki, bir buzdolabının sürekli çalışmasına neden olacak olan şeyler nelerdir?

Arçelik Buzdolabı Hiç Durmuyor Neden?

Buzdolabının kapısı uzun süre açık tutuluyor ya da sık aralıklarla açılıyorsa, içeri sıcak hava girecektir. Doğal olarak buzdolabı içerideki havayı soğutmak için daha çok çalışacaktır. Eğer çok sık açıyorsanız, buzdolabının çok sık çalışması normaldir.

Buzdolabının kapağındaki contaların eskimesi, aşınması, yırtılması durumları da buzdolabının sürekli çalışmasına neden olabilir. Contalar, yani lastikler hava geçiriyorsa, buzdolabının içine sürekli sıcak hava girecektir. Buzdolabı da sürekli olarak o sıcak havayı soğutmaya çalışacaktır.

Bir diğer ihtimal ise termostat arızasıdır. Eğer buzdolabında termostat arızası var ise buzdolabı sürekli olarak çalışmaya devam eder. Bu durumda buzdolabında aşırı buzlanma meydana gelebilir. Ayrıca besinler istenilen değerlerde tutulmadığı için donmaya ya da çürümeye başlar.

Bu nedenle mutlaka Arçelik servisi aranmalıdır.


Sıkça Sorulan Sorular

Arçelik Buzdolabım hiç durmuyor. Ne yapabilirim?

Buzdolabınızın sürekli çalışması, birkaç nedenle ilgili olabilir. Öncelikle, kapıların sıkıca kapanıp kapanmadığını kontrol edin. Ayrıca, buzdolabının içindeki yiyeceklerin düzenli bir şekilde yerleştirilmesi, hava akışını engelleyen birikintilerin oluşmasını engelleyecektir. Bu adımları uyguladıktan sonra sorun devam ederse, bir Arçelik servis merkeziyle iletişime geçmenizi öneririz.

Arçelik Buzdolabımın içindeki yiyecekler donuyor. Ne yapabilirim?

Buzdolabınızın içindeki yiyeceklerin donması, sıcaklığı düşük bir ortamda saklanmalarından kaynaklanıyor olabilir. Ayarları kontrol edin ve sıcaklığı arttırın. Ayrıca, buzdolabınızın içindeki hava akışını engelleyen birikintilerin oluşmaması için yiyecekleri düzenli olarak yerleştirin.

Arçelik Buzdolabımın su filtresini nasıl değiştirebilirim?

Arçelik buzdolabınızın su filtresini değiştirmek için öncelikle kullanım kılavuzuna bakın. Burada adım adım talimatlar yer alır. Su filtresini çıkarmak için öncelikle su vanasını kapatın. Daha sonra, filtre kapağını çıkarın ve eski filtreyi çıkararak yerine yeni filtre takın. Filtreyi takarken, kullanım kılavuzunda belirtilen adımları takip edin. Son olarak, yeni filtreyi takmadan önce filtre kapağını yerine takmayı unutmayın.

Arçelik Buzdolabımın iç ışığı çalışmıyor. Ne yapabilirim?

Buzdolabınızın iç ışığı çalışmıyorsa, öncelikle ampulün yanıp yanmadığını kontrol edin. Ampul yanmıyorsa, ampulü değiştirin. Ancak ampulün yanıyor olmasına rağmen hala ışık yoksa, bir Arçelik servis merkeziyle iletişime geçmeniz önerilir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56