Arçelik Buzdolabı Alt Kısmı Soğutmuyor

Ürünlerimizi uzun süreli ve sağlıklı bir şekilde sağlamak adına tercih ettiğimiz dolaplarımız, düzenli bakımları yapılmadığı takdirde sorun yaratabiliyor. Bu sorunlardan bir tanesi de alt kısmın yeteri soğukluğu sağlamıyor olmasıdır. Bu durumda ürünlerinizi muhafaza etmeniz tabii ki daha da zor bir hal alacaktır.

Peki ama sorun ne olabilir ya da ne tür çözümler üretilebilir?

Arçelik Buzdolabı Alt Kısmı Soğutmuyor

Buzdolabı Alt Kısmı Neden Soğutmaz?

Burada ilk bakacağımız şey damper termostat arızası olacaktır. Elbette bireysel olarak müdahale yapabileceğiniz bir konu değil ve arızaya bağlı olarak parça değişimine ihtiyaç duyulacaktır. Soğutma probleminin birçok farklı neden ile karşımıza çıkabileceğini de unutmamak gerekiyor.

Bir diğer detay ise tahliye kanalında yaşanan sorun olacaktır. Hava dönüş kanalının buzlanma nedeniyle tıkanması da bu sorunu gündeme taşıyor. Bunun yanı sıra fan sorunu da soğutma problemini beraberinde getiriyor. Vakit kaybetmeden servis hizmeti almanızı önereceğiz.

Az önce de ifade ettiğimiz gibi bireysel müdahale ile yani amatör bir müdahale ile çözülebilecek bir sorun kesinlikle değildir. Uzman ekipler bu konuda sizlere de yardımcı olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56