Arçelik Buzdolabı Alt Kısmı Soğutmuyor

Ürünlerimizi uzun süreli ve sağlıklı bir şekilde sağlamak adına tercih ettiğimiz dolaplarımız, düzenli bakımları yapılmadığı takdirde sorun yaratabiliyor. Bu sorunlardan bir tanesi de alt kısmın yeteri soğukluğu sağlamıyor olmasıdır. Bu durumda ürünlerinizi muhafaza etmeniz tabii ki daha da zor bir hal alacaktır.

Peki ama sorun ne olabilir ya da ne tür çözümler üretilebilir?

Arçelik Buzdolabı Alt Kısmı Soğutmuyor

Buzdolabı Alt Kısmı Neden Soğutmaz?

Burada ilk bakacağımız şey damper termostat arızası olacaktır. Elbette bireysel olarak müdahale yapabileceğiniz bir konu değil ve arızaya bağlı olarak parça değişimine ihtiyaç duyulacaktır. Soğutma probleminin birçok farklı neden ile karşımıza çıkabileceğini de unutmamak gerekiyor.

Bir diğer detay ise tahliye kanalında yaşanan sorun olacaktır. Hava dönüş kanalının buzlanma nedeniyle tıkanması da bu sorunu gündeme taşıyor. Bunun yanı sıra fan sorunu da soğutma problemini beraberinde getiriyor. Vakit kaybetmeden servis hizmeti almanızı önereceğiz.

Az önce de ifade ettiğimiz gibi bireysel müdahale ile yani amatör bir müdahale ile çözülebilecek bir sorun kesinlikle değildir. Uzman ekipler bu konuda sizlere de yardımcı olacaktır.


Sıkça Sorulan Sorular

Arçelik buzdolabımın alt kısmı neden soğutmuyor?

Arçelik buzdolabının alt kısmının soğutmamasının birkaç nedeni olabilir. Buzdolabının kapısı tam olarak kapanmıyor olabilir, kapı contası hasarlı olabilir veya termostat arızalı olabilir.

Arçelik buzdolabının alt bölmesi soğutmuyor ne yapabilirim?

Arçelik buzdolabının alt bölmesinin soğutmaması durumunda öncelikle dolabın prizine takılıp takılı olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Eğer bu sorun devam ederse, buzdolabının içindeki fanların çalışıp çalışmadığını ve hava akışının engellenip engellenmediğini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca termostatın ayarlarını kontrol ederek alt bölme soğutma seviyesini artırabilirsiniz.

Arçelik buzdolabımın alt kısmı ısınıyor ne yapmalıyım?

Arçelik buzdolabının alt kısmının ısınması, dolabın motorunun aşırı ısındığı anlamına gelebilir. Buzdolabının alt kısmı için tasarlanmış olan soğutucu sistemlerin düzgün çalışmadığını veya motorun arızalı olduğunu gösterebilir. Bu durumda yetkili bir teknik servis ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Arçelik buzdolabımın alt kısmı soğuk ama üst kısmı sıcak, ne yapabilirim?

Arçelik buzdolabının alt kısmının soğuk olmasına rağmen üst kısmının sıcak olması, muhtemelen buzdolabının soğutma sisteminde bir arıza olduğunu gösterir. Bu sorunu çözmek için yetkili bir teknik servisten yardım almanız gerekebilir.

Arçelik buzdolabımın alt kısmı soğuk ama üst kısmı neden soğumuyor?

Arçelik buzdolabının alt kısmının soğuk olmasına rağmen üst kısmının soğumamasının birkaç nedeni olabilir. Bu sorun genellikle dolabın içindeki hava akışının engellenmesinden kaynaklanır. Buzdolabının içindeki fanların çalışıp çalışmadığını kontrol edin ve gerekirse fanların temizlendiğinden emin olun. Ayrıca buzdolabının kapısı tam olarak kapandığından ve kapı contalarının hasarlı olmadığından emin olun.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56