Bosch Buzdolabı E20 Hatası

Bosch buzdolabı E20 hatası gözlemlendiğinde bunun öncelikli olarak tek bir sebebi bulunmaktadır. Bu sebep, buzdolabı ekran modülü ve ana kontrol paneli arasında bir haberleşme yani iletişim arızası yaşanmasıdır. Elektronik arıza kategorileri arasında yer alan bu sorunun çözümünde çoğu zaman alanında uzman kişilerden destek alınması tavsiye edilmektedir.

Bosch Buzdolabı E20 Hatası Veriyorsa Ne Yapmalı?

Bosch buzdolabı E20 hatası verdiğinde doğrudan yetkili servis ile iletişime geçilebileceği gibi iletişime geçmeden önce kontrol edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bu hususlar aşağıda belirtildiği gibidir.

  • Öncelikle buzdolabının takılı olduğu prizden fişi çekin
  • Ana modül ve ekran modülü arasında bir sorun görünüyorsa onarmak için kablo demetlerini yeniden bir araya getirmek gerekmektedir. Bu işlemi yetkili servisin yapması tavsiye edilmektedir.
  • Eğer sorun kablodan kaynaklanıyorsa kabloyu değiştirmek gerekebilir.
  • Modüller üzerinde veya buzdolabı kartı üzerinde gözle görülür bir hasar var ise hasarın olduğu ürünü derhal değiştirmek gerekmektedir.

Yukarıda bahsedilen arıza durumu iletişim arıza olarak nitelendirilen bir durumdur. Dolayısıyla bu gibi arızaların çözümünde yetkili servis ile iletişim içerisinde olmak gerekmektedir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA