Bosch Buzdolabı E20 Hatası

Bosch buzdolabı E20 hatası gözlemlendiğinde bunun öncelikli olarak tek bir sebebi bulunmaktadır. Bu sebep, buzdolabı ekran modülü ve ana kontrol paneli arasında bir haberleşme yani iletişim arızası yaşanmasıdır. Elektronik arıza kategorileri arasında yer alan bu sorunun çözümünde çoğu zaman alanında uzman kişilerden destek alınması tavsiye edilmektedir.

Bosch Buzdolabı E20 Hatası Veriyorsa Ne Yapmalı?

Bosch buzdolabı E20 hatası verdiğinde doğrudan yetkili servis ile iletişime geçilebileceği gibi iletişime geçmeden önce kontrol edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bu hususlar aşağıda belirtildiği gibidir.

  • Öncelikle buzdolabının takılı olduğu prizden fişi çekin
  • Ana modül ve ekran modülü arasında bir sorun görünüyorsa onarmak için kablo demetlerini yeniden bir araya getirmek gerekmektedir. Bu işlemi yetkili servisin yapması tavsiye edilmektedir.
  • Eğer sorun kablodan kaynaklanıyorsa kabloyu değiştirmek gerekebilir.
  • Modüller üzerinde veya buzdolabı kartı üzerinde gözle görülür bir hasar var ise hasarın olduğu ürünü derhal değiştirmek gerekmektedir.

Yukarıda bahsedilen arıza durumu iletişim arıza olarak nitelendirilen bir durumdur. Dolayısıyla bu gibi arızaların çözümünde yetkili servis ile iletişim içerisinde olmak gerekmektedir.


Sıkça Sorulan Sorular

Bosch Buzdolabı E20 hatası nedir?

Bosch Buzdolabı E20 hatası, buzdolabının soğutma işlevinde bir arıza olduğunu belirten bir kod hatasıdır.

Bosch Buzdolabı E20 hatası neden olur?

Bosch Buzdolabı E20 hatası, birkaç farklı nedenle oluşabilir. Bunlar arasında sıcaklık sensöründe arıza, fanın çalışmaması veya yoğunlaşma suyunun boşaltma kanalında tıkanıklık bulunabilir.

Bosch Buzdolabı E20 hatasını nasıl çözebilirim?

Bosch Buzdolabı E20 hatasını çözmek için öncelikle buzdolabını kapatıp yeniden açmanız ve hatanın devam edip etmediğini kontrol etmeniz önerilir. Eğer hata devam ediyorsa, bir teknisyen çağırmak en iyi seçenektir.

Bosch Buzdolabı E20 hatası için teknik destek nasıl alabilirim?

Bosch Buzdolabı E20 hatası için teknik destek almak için, Bosch müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Müşteri hizmetleri size bu konuda yardımcı olacaktır.

Bosch Buzdolabı E20 hatası garantisi kapsamında mıdır?

Bosch Buzdolabı E20 hatası garanti kapsamında olabilir. Bu nedenle, buzdolabınızın garanti koşullarını kontrol etmeniz ve garanti süresi içindeyseniz, Bosch müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz önerilir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56