Arçelik Buzdolabı Işığı Yanıyor Ama Soğutmuyor

Buzdolabı ışığı yanıyor fakat yeterli soğutmayı yapamıyorsa eğer dolabınızın elektrik alma ile ilgili herhangi bir sorunu olmadığını söylemek mümkündür. Fakat parça arızası nedeniyle soğutmanın yeterli miktarda yapılmadığı ve haliyle ürünlerinize zarar verdiği de aşikar. Bu sorunun altında yatan çok sayıda neden olabilir. Öncelikli olarak motorun kontrol edilmesi gerekiyor. Motor arızasına bağlı olarak soğutma problemi gündeme gelebiliyor ve değişim yapılması da şarttır.

Kontrol edilmesi gereken bir diğer bölüm ise soğutma kanalları olacaktır. Burada parça arızası nedeniyle meydana gelen bir sorun da soğutma problemini gündeme getiriyor. Kanalların tıkalı olması ve düzenli temizlenmiyor olması da yine bu sorunun en önemli nedenlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Son olarak pervanelerin de kontrol edilmesi gerekiyor. Bu parçalardan herhangi birinde sorun mevcut ise değişim yapılmalı ya da onarımın en kısa süre içerisinde gerçekleştirilmesi şarttır. En yakın servis ekiplerinden randevu alabilir ve sizler de profesyonel servis hizmeti ile birlikte bu sorundan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56