Arçelik Çamaşır Makinesi Alttan Su Kaçırıyor

Beyaz eşya markası arasında en büyük firmalardan biri olan Arçelik, marka olarak hemen her eve girmiş durumda. Her ne kadar işlevselliği ve dayanıklılığı ile bilinse de her mekanik ürün zamanla yıpranabilir ve arızalanabilir. Önemli olan büyük bir arıza olmadan, bazı belirtilerle zamanında müdahale etmektir.

Çamaşır makinesinin alttan su kaçırması da bu belirtilerden biridir. Önemsenmemesi durumunda daha büyük arızalara yol açabilir.

Çamaşır makinelerinde alttan su kaçırma problemleri çoğunlukla tahliye hortumdaki bir deformasyondan ya da tahliye motorunda ki bir arızadan kaynaklanır.

Makinenin ön tarafında, altta sağda bulunan kapaktan motora ve filtreye ulaşarak orada bir tıkanıklık varsa temizleyebilirsiniz. Ya da tahliye hortumunda bir kesik, kopuk ya da yırtık varsa değiştirerek sorunu çözebilirsiniz.

Eğer bu konuda eliniz yatkın değilse, daha büyük maliyet riskini göze almadan Arçelik servisini aramak yerinde olacaktır.

Eğer sorun tahliye pompasında ise bu noktada sizin yapacağınız bir şey yoktur servisi arayarak pompanın onarılması ya da orijinali ile değiştirilmesi için servis çağırabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56